Okruh v Bahrajnu pozastavil prodej vstupenek

Okruh v Bahrajnu pozastavil prodej vstupenek

Organizátoři GP Bahrajnu pozastavili prodej vstupenek. Závod se ale prozatím neruší, organizátoři zůstávají v úzkém spojení s vládou a vedením F1.

Organizátoři GP Bahrajnu pozastavili prodej vstupenek. Pokud se situace okolo nákazy koronavirem v následujících dnech zlepší, budou lístky znovu nabídnuty k prodeji.

Mluvčí okruhu neuvedl, kolik lístků dosud organizátoři prodali. Okruh nechce závod zrušit, jeho cílem je zorganizovat „bezpečnou a zajímavou“ podívanou.

„Jelikož se nákaza koronavirem COVID-19 nadále globálně šíří, rozhodl se Bahrain International Circuit pozastavit prodej lístků, aby zajistil, že budou splněny příslušné pokyny pro zachování sociální distance,“ uvedl okruh v oficiálním prohlášení.

Organizátoři nadále uvedli, že zůstávají v kontaktu s příslušnými bezpečnostními úřady. Pokud to situace umožní, budou lístky znovu k dostání.

V oficiálním prohlášení se nadále uvádí: „Kromě toho byla zavedena řada bezpečnostních opatření, které před Grand Prix zajistí bezpečnost všech diváků, týmů a zaměstnanců okruhu.“

„Patří mezi ně vstupní kontrola, speciální zdravotnické centrum přímo na místě konání, zvýšená hygiena na okruhu, přístroje na mytí rukou, informační tabule pro fanoušky, stejně jako lékařské protokoly, které se budou týkat všech podezřelých případů nákazy virem COVID-19.“

V Bahrajnu platí zákaz vstupu do země, pokud se návštěvník v předchozích 14 dnech zdržoval na území, kde se nákaza rychle šíří. Mezi tyto země patří např. Japonsko nebo Itálie.

Organizátoři závodu jsou podle zpráv v kontaktu s vedením F1 a s bahrajnskou vládou. Cílem je usnadnit zaměstnancům F1 vstup do země.

Sdílejte na:
Zavřít