Okruh bratří Rodríguezů poslouží jako provizorní špitál

Okruh bratří Rodríguezů poslouží jako provizorní špitál

Okruh bratří Rodríguezů v centru Mexika, na který se v roce 2015 vrátily závody formule 1, poslouží jako provizorní nemocnice pro pacienty s nemocí covid-19.

Pandemie covidu-19 se od začátku roku nekontrolovaně šíří po celém světě. Dosud bylo nakaženo přes 3 miliony osob, 200 tisíc z nich zemřelo.

V Mexiku je oproti severnímu sousedovi USA výrazně méně nakažených, přesto se číslo zvyšuje. Aktuálně činí necelých 25 tisíc. Ve snaze posílit zdravotní systém v hlavním městě Mexiku bylo rozhodnuto, že se z paddocku Okruhu bratří Rodríguezů stane prozatímní nemocnice.

Plán představil na sociálních sítích mexický ministr zdravotnictví Zoe Robledo. V prostoru paddocku budou vystaveny tzv. moduly. Jedná se prakticky o přenosné nemocnice.

„Každý modul bude disponovat 24 lůžky, která budou obsluhovat zaměstnanci,“ prozradil Robledo. „Vznikne i jednotka intenzivní péče s 26 lůžky.“

Prostor paddocku byl vybrán díky výtahům, které umožní snazší převoz pacientů.

Mexická trať není jediným okruhem, který je využíván pro zdravotní účely. Jako dočasné středisko pro pacienty s covidem-19 byl vybrán také prostor, na kterém se koná londýnská ePrix.

Sdílejte na:
Zavřít