Oficiálně! Nyck de Vries potvrzen u AlphaTauri

Oficiálně! Nyck de Vries potvrzen u AlphaTauri

To, o čem se spekulovalo mnoho týdnů, se konečně potvrdilo. Náhradník Alexe Albona z Monzy Nyck de Vries si odbyde svůj debut v AlphaTauri.

Nyck de Vries patřil pod křídla Mercedesu, avšak šance na sedačku u Stříbrných šípů ve formuli 1 se nejevila vůbec reálně. Ve formuli E ale s nimi dokázal v minulé sezoně získat titul. Proto se dostal opět do hledáčků týmů královny motorsportu. Byl prvním pilotem, který během sezony vystřídal hned tři týmy. V Barceloně se posadil v prvním tréninku do vozu Williamsu, ve Francii to byl pro změnu Mercedes a v Itálii si vyzkoušel Aston Martin.

Avšak těsně před třetím tréninkem přišla nečekaná zpráva, že naskočí za Alexandera Albona, který musel do nemocnice kvůli zánětu slepého střeva. V kvalifikaci si vyjel třinácté místo, ale po penalizacích soupeřů do závodu startoval ze solidního osmého místa. Přestože si v neděli pohoršil o jednu pozici, tak předvedl po téměř nulové přípravě fantastický výkon, který mu otevřel nové možnosti. Okamžitě se totiž začalo spekulovat, že si tím řekl o místo u Williamsu. Kromě toho byl ale také spojován s volnou sedačkou u Alpine po Fernandu Alonsovi.

Jenže o něj začal usilovat také tým, který měl plno, a to právě AlphaTauri. „Scuderia AlphaTauri měla s Pierrem úspěšné období. Nikdy nezapomeneme na fantastické vítězství na Monze a jeho pódiová umístění v Brazílii a Ázerbájdžánu. Chtěl bych poděkovat Pierrovi za veškeré úsilí, které do týmu v posledních letech vložil, a přeji mu všechno nejlepší do budoucnosti,“ uvedl šéf týmu Franz Tost, jenž se nesmírně těší na příchod superrychlého Nizozemce.

Výsledky šampiona formule E 2020/21 mluví za vše. Kam přišel, tam záříl. Tost potvrdil, že o jeho angažování rozhodl především ohromující výkon na Monze a právě titul v elektrických monopostech.

„Nyní se těšíme na začátek nové kapitoli s Nyckem, kterého vítáme ve Scuderia AlpaTauri. Je vysoce kvalifikovaným jezdcem, jelikož vyhrál ve všech kategoriích, kde soutěžil, s mnoho závody a tituly na kontě. Jeho posledním velkým úspěchem byla výhra ve formuli E, a to je jasný důvod, že je velmi konkurenceschopným jezdcem, který si zaslouží místo ve formuli 1. Těším se, až jej uvidím v našem autě a jsem si jistý, že Júki a Nyck budou velmi silnou jezdeckou sestavou pro sezonu 2023,“ uzavřel Rakušan.

V roce 2019 získal rodák u Uitwellingergy prvenství ve formuli 2, které mu však sedačku v královně motorsportu nezajistila, takže se musel porozhlédnout jinde. Mercedes jej angažoval právě ve formuli E. První rok byl velmi náročný, když skončil v konečném hodnocení 11. Nicméně o rok později slavil.

„Jsem opravdu šťastný, že se připojím v roce 2023 k AlphaTauri a chtěl bych poděkovat jak Red Bullu, tak týmu, že mi dali možnost jezdit ve formuli 1. Po formuli 2 jsem se vydal v motorsportu jinou cestou, ale F1 byla vždycky mým snem a jsem vděčný, že si jej budu moci splnit. Letos jsem měl spoustu šancí získat zkušenosti v aktuálním autě a myslímsi, že mě to pro nadcházející sezonu dalo do dobré pozcie. Doufám, že mě to pomohlo se připravit na to, co přijde. Jelikož jsem většinu času jako teenager srávil na motokárách spoustu let a cítil jsem se tam jako doma, takže je pro mě skvělé, že se připojím k italskému týmu, ve kterém máte skutečný rodinný pocit, a těším se, až všechny poznám a začnu budovat vztah před příští sezonou,“ nemůže se dočkat Nizozemec svého debutu.

Sdílejte na:
Zavřít