Oficiálně: Key odchází z Toro Rosso do McLarenu

Oficiálně: Key odchází z Toro Rosso do McLarenu

Tradiční stáj dělá vše pro to, aby se vrátila na přední pozice. Dopomoci by jim k tomu měla další významná osobnost v paddocku, kterou si přetáhli od konkurence.

Byť se o změně působiště Jamese Keye mluvilo již minulý rok, až nyní se obě strany dohodly na podmínkách přestupu. Sedmačtyřicetiletý Brit doposud zastával u Toro Rosso pozici technického ředitele, ze které bude propuštěn předčasně, a to již 23. února. Debut u McLarenu je pak naplánovaný na 25. května, tedy týden po úvodním závodu sezóny v australském Melbourne.

Převrat uvnitř týmu začal už na začátku roku, když byl Andreas Seidl představen coby nový šéf týmu. Právě uznávaný designer Key je další klíčovou osobou, díky níž by se mohl konečně tým z Wokingu vyhrabat z problémů.

Naposledy dokončil vůz McLarenu závod na prvním místě ještě v dobách, kdy jeho barvy reprezentoval Jenson Button a Lewis Hamilton. V roce 2012 triumfoval Button v závěrečném podniku sezóny na okruhu v Interlagosu. Od té doby šla forma britské stáje rapidně dolů.

Týmy, jež pohání motor od Renaultu, odjely nejméně kol. Přesto zaznamenal McLaren snad nejlepší předsezónní testy za posledních několik let.  Po prvním týdnu piloti Caros Sainz a Lando Norris mají na kontě 445 kol.

Toro Rosso náhradu za Keye našlo, bude jím Jody Eggington, který byl dříve jeho zástupcem.

Sdílejte na:
Zavřít