Klonování aut se nám nelíbí, zní z Renaultu

Klonování aut se nám nelíbí, zní z Renaultu

Renault je znepokojen taktikou Racing Pointu, který letos do Barcelony přivezl „růžově zbarvený mercedes“. Podle nich posunul Racing Point trend sdílení na „novou úroveň“.

Racing Point letos představil monopost RP20, který se ve značné míře podobá loňskému Mercedesu W11. Odrazilo se to také na výkonnosti, která po prvních třech dnech testování vypadala velmi slibně.

Racing Point věří, že nejednal proti pravidlům, podle Renaultu však může mít klonování negativní důsledky pro celou Formuli 1. Opačný názor zastává Christian Horner z Red Bullu, ten si naopak myslí, že klonování může Formuli 1 pomoct.

V rozhovoru pro Motorsport.com uvedl výkonný ředitel Renaultu Marcin Budkowski, že je jednáním Racing Pointu znepokojen.

„Je to trochu znepokojivá evoluce sportu,“ myslí si Budkowski. „Tento trend začal vznikat před několika lety a Racing Point to letos posunul na novou úroveň.“

„Myslím si, že to je na FIA, aby posoudila, zda je to v souladu s pravidly. V tuto chvíli tedy nemám co dodat.“

Stejný názor sdílí také technický ředitel McLarenu James Key. Wokingská stáj se podle něj zabývá vlastním vývojem.

„Ano, souhlasím s Marcinem,“ prozradil Key. „Pozorujeme naše soupeře a je jasné, k čemu tu došlo. Naší prioritou je vlastní vývoj.“

Příští rok dojde k velkým změnám v technických pravidlech, týkat se budou i vzájemné spolupráce týmů. Je tedy možné, že se situace s letošním Racing Pointem nebude opakovat, Budkowski je ale přesvědčen, že ani změna pravidel nic neovlivní.

„Pravidla se ohledně tzv. přenosných komponent změní, přesto si nemyslím, že to ve věci něco ovlivní. Týmy budou nadále moci sdílet větrné tunely. Jdeme správným směrem, ale ne vše můžeme pomocí pravidel ovlivnit.“

Sdílejte na:
Zavřít