Oficiálně: Carlos Sainz přechází k Ferrari!

Oficiálně: Carlos Sainz přechází k Ferrari!

Carlos Sainz podepsal dvouletý kontrakt a od příštího roku bude závodit po boku Charlese Leclerca ve Ferrari. Dnes dopoledne to potvrdila automobilka.

Po oznámení odchodu Sebastiana Vettela se začalo ve velkém spekulovat, kdo získá volnou sedačku ve Ferrari. Média hlasitě spekulovala o Carlosi Sainzovi, Motorsport-Total pak včera uvedl, že smlouva byla již podepsána.

Dnes dopoledne byly spekulace potvrzeny samotnou automobilkou. Carlos Sainz se od příštího roku stane jezdcem Scuderia Ferrari. Podepsal dvouletou smlouvu.

„Mám velkou radost, že budu v roce 2021 závodit pro Scuderia Ferrari a těším se na svou budoucnost s týmem,“ okomentoval svůj přestup Sainz. „Stále před sebou mám důležitý rok s McLarenem a těším se, až spolu budeme letos opět závodit.“

Podle šéfa Ferrari Mattia Binotta je Carlos Sainz prokazatelně kvalitním jezdcem. Na vzájemnou spolupráci se těší.

„Za pět sezón, které má za sebou, Carlos dokázal, že je velmi talentovaný, že splňuje technické kapacity a že má správné vlastnosti, které z něj činí ideální přírůstek do naší rodiny,“ uvedl Binotto.

„Pustili jsme se do nového cyklu, jenž má mít za výsledek náš návrat na vrchol formule 1. Bude to dlouhá cesta, která se neobejde bez obtíží ovlivněných především současnou regulační situací v otázce financí. Ta prochází určitou změnou a bude vyžadovat odlišný přístup, než jaký je nám znám z předchozích let.“

„Věříme, že nejmladší jezdecké složení Scuderie za posledních 50 let s talentem a charakterem Charlese a Carlose je tou nejlepší kombinací, která nám umožní dosáhnout kýžených výsledků.“

Po odchodu z Toro Rosso prošla Sainzova kariéra významným vzkříšením. Pro juniorku Red Bullu závodil v letech 2015 až 2017, přičemž ještě během sezóny 2017 vystřídal Jolyona Palmera u Renaultu.

Francouzská automobilka se Sainzem podepsala i na rok 2018. Během této sezóny oznámil Sainz svůj přechod k McLarenu, Renault mezitím podepsal s Danielem Ricciardem.

Španělovy výsledky u McLarenu jednoznačně prokazují jeho talent a schopnosti. Společně s Landem Norrisem získali pro tým nejlepší umístění v poháru konstruktérů od roku 2013. Sainzovi se v Brazílii povedlo vystoupat i na stupně vítězů, první stupně vítězů pro McLaren od začátku roku 2014.

Sdílejte na:
Zavřít