Od příštího týdne nás čekají retro neděle na Sport2

Od příštího týdne nás čekají retro neděle na Sport2

Kanál Sport2 odvysílá 8 historických závodů. Naváže tak na Nostalgia streamy Tomáše Richtra, které komentátor každý čtvrtek večer pravidelně vysílá na svém facebookovém profilu.

Vedení Sport TV se rozhodlo v době pandemické krize odvysílat 8 historických závodů, které mají předcházet odloženému začátku sezóny.

Počínaje příští nedělí se každý týden ve 3 hodiny odpoledne odvysílá jeden závod. První bude na řadě GP Maďarska 2015, kterou vyhrál Sebastian Vettel na Ferrari.

Na Sport2 se Formule 1 vysílá od začátku roku 2015. Na komentované přenosy z předchozích let nemá televize práva, z toho důvodu se dočkáme retrospektivního komentáře. Podle zpráv internetového webu GPF1.cz by se mělo jednat o komentář současného komentátora Tomáše Richtra.

„Je to pro mě velmi čerstvé a nic není oficiálně potvrzeno. Ale nepopřu, že jsme blízko dohodě. Nemám zatím definitivně jasno, jak k tomu eventuálně přistoupit,“ prozradil pro web GPF1.cz Tomáš Richtr. „Rozhodně nebudu retro závody komentovat tak, jako kdybych nevěděl, co se stane. Lidé nejsou hloupí. Na straně druhé z toho nechci dělat reportážní magazín, který postrádá emoce.“

Závody by se měly vysílat ve formátu od nejnovějšího po nejstarší. Osmým a zároveň nejstarším přenosem by pak měla být GP Japonska 1989. V legendárním závodě spolu sváděli souboj o titul Ayrton Senna a Alain Prost.

Po skončení retro přenosů by mělo následovat zahájení letošní sezóny F1. Jen týden po odvysílání GP Japonska 1989 je totiž naplánována GP Rakouska, která by dle nejnovějších zpráv měla sezónu plně odstartovat.

Seznam retro závodů:

GP Maďarska 2015 10. května
GP Evropy 2012 17. května
GP Kanady 2011 24. května
GP Brazílie 2008 31. května
GP Japonska 2005 7. června
GP Kanady 1999 14. června
GP Monaka 1996 21. června
GP Japonska 1989 28. června
Sdílejte na:
Zavřít