Nový McLaren MCL60 debutoval na trati v Bahrajnu

Nový McLaren MCL60 debutoval na trati v Bahrajnu

McLaren vytáhl svůj nový monopost MCL60 poprvé na trať a projel se na okruhu v Bahrajnu, kde čeká piloty předsezónní testování a první Velká cena. Za volant MCL60 usedne Lando Norris a Oscar Piastri.

Stáj, která skončila v loňském roce na pátém místě v poháru konstruktérů, poprvé předvedla monopost MCL60 na závodní dráze v Bahrajnu.

Týmy mají povoleno 2x vyjet s vozy mimo oficiální „tréninky“, přičemž nesmí najet víc jak 100 kilometrů a mají nařízené pneumatiky bez závodních specifikací.

McLaren je jeden z týmů, které čekali s prvním vyjetím až těsně před předsezónním testováním.

Tým také přiznal, že nebyl se svým představeným vozem zcela spokojený, ale je přesvědčen, že se v průběhu sezóny budou posouvat kupředu.

„Je vždycky těžké převést to, co vidíte přes zimu, pokud jde o vývoj, a kam směřujete,“ řekl šéf týmu Andrea Stella.

„Ale snažíme se to vztáhnout na sebe, a jak jsem řekl dříve, myslím, že i když jsme s vývojem vozu ve většině oblastí spokojeni, jsou některé oblasti, které jsme si uvědomili trochu pozdě ve vývoji, některé opravdu silné směry.“

„Takže ne nutně budeme schopni zužitkovat tyto směry ve velmi krátké době, a proto také mluvím o vývoji, který přijde těsně po začátku sezóny.“

„Takže v tomto smyslu se dovolávám realismu. Svým způsobem je to více relativní k nám samým, ale je to tak soutěživá hra, že bych byl překvapen, kdyby – řekněme, normálně musíte být naprosto šťastní a úplně na vrcholu toho, co můžete udělat, abyste dosáhli svých cílů – proto mluvíme o realismu,“ sdělil Andrea Stella.

Vozy se vrátí na trať v Bahrajnu už ve čtvrtek, kdy začíná předsezónní testování.

Sdílejte na:
Zavřít