Norris vyzývá McLaren: Ukažme, že nepotřebujeme Neweyho

Norris vyzývá McLaren: Ukažme, že nepotřebujeme Neweyho

Lando Norris se před Velkou cenou Miami také nevyhnul otázkám ohledně Adriana Neweyho. Britský jezdec jasně vzkázal, že McLaren Neweyho vyloženě nepotřebuje, jelikož má velmi kvalitní inženýry, kterým jezdec věří. Případné spolupráci s legendou by se však nebránil. Co všechno řekl na adresu zkušeného inženýra?

Adrian Newey bude během příštího roku k dispozici jakémukoliv týmu na startovním roštu. S Red Bullem se legendární inženýr rozloučí v první čtvrtině roku 2025. V rakouské stáji strávil téměř dvě dekády, nyní je však čas se posunout zase dál. Kam povedou jeho další kroky?

Největší šrumec je momentálně kolem Ferrari, kde by se mohlo jednat o velmi zajímavé spojení. Někteří odborníci však poukazují na skutečnost, že by se Newey mohl vrátit do McLarenu, kde působil mezi lety 1995-2005.

Norris přiznal, že by nejspíše nebylo rozumné si nechat ujít šanci podepsat smlouvu s jedním z nejzkušenějších konstruktérů v historii formule 1, zároveň vyjádřil velkou podporu stávajícím inženýrům svého týmu.

Na otázku, zda by Newey mohl přejít do McLarenu a co by mohl týmu přinést, Norris odpověděl: „Co by přinesl, nemám tušení. Kéž bych to věděl. Každý, kdo bude mít ve svém týmu Adriana, se pravděpodobně posune vpřed. Obzvlášť pokud má takový um, jaký nemá mnoho jiných. Takže by to myslím byla čest pro jakýkoli tým mít Adriana ve svém týmu, zvlášť když toho dosáhl tolik.“

„Red Bull byl za posledních 10, 15 let nejkonzistentnějším týmem. Byli konzistentnější než Mercedes, konzistentnější než Ferrari, konzistentnější než kdokoli jiný. Vždycky by Adrian byl skvělý doplněk. Myslím, že každý by řekl, že je vítán. Ale na druhou stranu si myslím, že my se teď nacházíme ve velmi dobré pozici s tím, koho máme,“ vyjádřil Norris podporu svému týmu.

McLaren se chce pokusit dohnat Red Bull. Andrea Stella po Velké ceně Číny přiznal, že vývoj by měl trvat ještě několik měsíců. „Máme před sebou rok, kdy se chceme pokusit dotáhnout Red Bull. Bylo by skvělé, kdybychom to dokázali bez Adriana, jen abychom dokázali, jak dobrý tým zatím máme. Ale jo. Kdyby chtěl jít naší cestou, určitě bychom nikdy neřekli ne,“ popsal rodák z Bristolu.

Lando Norris si však moc dobře uvědomuje, že Adrian Newey je jen jedním dílkem celé skládačky, kterou Red Bull je. „Jsem si jistý, že Adrian není v Red Bullu jediný chytrý. Nejsou dobří jen proto, že mají dobré auto, jsou dobří ve všem, obvykle mají nejspolehlivější auto a nejlépe fungující auto, nejlepší zastávky v boxech. Tohle všechno není zásluha Adriana. Takže to není tak, že by o něj přišli a najednou měli problémy. Stále jsou velmi dobrým týmem, který bude pokračovat ve velmi dobrých výkonech.“

Norrise čeká o víkendu jubilejní 110. velká cena jeho kariéry. Všechny závody formule 1 dosud absolvoval s jediným týmem, ve který opravdu věří. „Myslím, že máme spoustu velmi chytrých lidí, jsme na správné cestě, a kdybychom měli tým, který máme teď, už před několika lety, určitě bychom byli Red Bullu i vítězstvím mnohem blíž.“

Sdílejte na:
Zavřít