Norris neví, na co Stroll během nehody myslel

Norris neví, na co Stroll během nehody myslel

Jezdec McLarenu Lando Norris věří, že Lance Stroll může za kolizi, která se udála během závodu. Řekl, že neví, na co Stroll myslel.

Stroll a Norris se srazili při boji o 14. místo, ke kterému došlo ve 46. kole závodu. Po kolizi museli oba jezdci odstoupit a na trať vyjel safety car.

Norris se v první pravotočivé zatáčce snažil dostat přes Strolla po vnějšku a byl tak po Strollově levici. Poté ale následovala druhá levotočivá zatáčka, ve které byl Norris na vnitřku, kanadský jezdec do něj najel a došlo ke kolizi.

Na otázku, zda si myslel, že se vzdaluje, Norris řekl: „Stroll věděl, že jsem tam při vjezdu do první zatáčky byl. Nevím nad čím potom přemýšlel.

Pořád jsem byl na vnějšku, ve druhé zatáčce byla velká část mého auta mimo trať. Ale jakmile začal odbočovat doleva, mohu říct, že si myslel, že jsem z útoku ustoupil nebo že jsem zmizel nebo já nevím co.

V okamžiku, kdy začal odbočovat a já věděl, že mi nenechá dost místa, snažil jsem se odtud dostat nejlépe, jak jen to bylo možné, neměl jsem ale dostatek času.“

Norris a Stroll byli po závodě předvoláni před stevardy, jelikož byla jejich kolize vyšetřována.

Na otázku ohledně kolize Stroll řekl, že v zatáčce nebylo dostatek místa na to, aby se tam bok po boku vešli.

„Ještě jsem neviděl záznam, ale mám v plánu se na něj důkladně podívat. Ale myslím, že tam nebyl dostatek místa,“ řekl Stroll.

„Musel jsem tu zatáčku projet, takže jsem odbočil, nemohl jsem nic dělat. V první zatáčce, kde jsem byl na vnitřku, jsem brzdil velmi hluboko, poté jsem musel projet druhou zatáčku, tam ale bohužel nebylo dost místa pro obě auta.“

Norris se po kolizi omlouval, ale britský jezdec vyjasnil, že omluvy určitě nebyly směřovány směrem k Strollovi.

„Já jsem ten, který řídí auto. Když skončím v závodě kvůli nehodě, já jsem ten, který to auto řídí, který dělá rozhodnutí.

Možná jsem neměl riskovat a neútočit na něj. já nevím. Omlouvám se, jelikož já to auto řídím, zklamal jsem tým, jelikož jsem nedojel.“

Sdílejte na:
Zavřít