Norris a Piastri: Red Bull je možné porazit

Norris a Piastri: Red Bull je možné porazit

Lando Norris a Oscar Pisatri z McLarenu jsou před novou sezónou velmi optimističtí. Během rozhovorů po představení nového monopostu MCL38 se svěřili, že cítí šanci občas porážet Red Bull.

V loňském ročníku jezdci McLarenu získali dohromady devět umístění na stupních vítězů, čímž se vyrovnali Ferrari a porazili Mercedes a Aston Martin. Britská stáj však nedokázala to nejdůležitější – vystoupat na nejvyšší stupínek a porazit suverény z Red Bullu. Dílčím vítězstvím byl alespoň triumf Oscara Piastriho ve sprintu, ve Velké ceně však McLaren cestu na vrchol nenašel.

Na Valentýna McLaren svým fanouškům nadělil perfektní dárek, světlo světa spatřil MCL38, ve kterém se letos budou Norris s Piastrim prohánět na trati. Oba jezdce nové auto naplnilo optimismem a Lando Norris již nyní naznačuje, že by mohli letos zdolat favorita favoritů Rudé býky.

„Myslím si, že Red Bull je možné porazit. Myslím, že tomu budeme chtít věřit, protože v minulé sezóně jsme v určitých chvílích byli velmi blízko, v určitých chvílích jsme je opravdu porazili. Ale otázka zní, zda je dokážeme porazit v průběhu celé sezóny? Myslím, že to bude náročné, a myslím, že to bude velmi obtížné s tím, jak dobří jsou. Ale jsem optimista, chci věřit, že je možné je v určitých obdobích porazit,“ popsal britský jezdec, který za dva týdny odšpuntuje svou šestou sezónu ve formuli 1.

Oscar Piastri souhlasí se svým týmovým kolegou. Australan připouští, že McLaren může být pro soupeře hrozbou, ale zároveň se nesmí zapomínat koukat také na konkurenci. „Musíme mít optimismus, že je můžeme porazit,“ popsal rodák z Melbourne. „Jak už řekl Lando, v určitých chvílích jsme se dostali velmi blízko, v některých trénincích jsme byli úspěšní. Takže si myslím, že pokud se nám podaří udržet stejné tempo vývoje, pak si myslím, že můžeme být velmi optimističtí.“

Oscar Piastri samozřejmě zdůraznil, že se tým nesmí soustředit pouze na Red Bull Racing, ale musí koukat také kolem sebe, a to především na Mercedes a Ferrari: „Myslím, že si také musíme uvědomit, že nebojujeme jen s Red Bullem. Zejména ve druhé polovině roku jsme sváděli velmi intenzivní bitvu s Mercedesem a Ferrari. Co se týče mistrovských bodů ve druhé polovině sezóny, bylo to mezi námi neuvěřitelně těsné, kdy všechny týmy měly hodně úspěchů, a to v různých závodech. Takže si myslím, že si musíme uvědomit, že to není jen Red Bull, s kým bojujeme. Myslím, že tu budou i další špičkové týmy, které dělají pokroky.“

Andrea Stella však veškeré vášně krotí a snaží se udržet nohama pevně na zemi. Týmový šéf stále očekává dominanci Red Bullu, především v úvodu sezóny. „Oni loni auto příliš nevyvíjeli a myslím, že je rozumné očekávat, že nashromáždili určité znalosti a vývoj, které zúročili pro vůz na letošní rok. To je moje očekávání.“

„Zároveň si myslím, že když se podíváme sami na sebe, tak pokud udržíme tempo vývoje, které jsme měli v roce 2023, pak si myslím, že můžeme mít silnou pozici. Zda to bude stačit na to, abychom vyzvali Red Bull a další špičkové týmy, které jistě provedly dobrá zlepšení, to se dozvíme. Myslíme si však, že toto tempo vývoje je silné, ale jak jsem řekl, nyní je na nás, abychom se pokusili o konsolidaci v průběhu času,“ popsal Ital, který se stal šéfem britské stáje koncem roku 2022.

Jak na tom jednotlivé týmy opravdu budou se dozvíme již příští týden, kdy se konají předsezónní testy v Bahrajnu. První ostré měření sil proběhne na stejném okruhu, Velká cena Bahrajnu je naplánovaná na sobotu 2. března.

Sdílejte na:
Zavřít