Nico Hülkenberg přiznal, že má zájem o Audi F1

Nico Hülkenberg přiznal, že má zájem o Audi F1

Nico Hülkenberg věří, že Audi by se pro něj mohlo stát atraktivní volbou, až se v roce 2026 připojí do formule 1. Odhalil také spojení s německým výrobcem a nastínil své ambice pokračovat v královně motorsportu ještě několik let.

Německý pilot za své působení ve formuli 1 vystřídal již několik týmů, včetně Williamsu, Force Indie nebo Renaultu. V letech 2020 až 2022 byl rezervním pilotem a svůj talent mohl předvést jen u pár příležitostí. Odjel Velkou cenu Velké Británie 2020 a ve stejné sezóně i Velkou cenu Eifelu na německém Nürburgringu. Své schopnosti připomněl i na začátku sezóny 2022, kdy v úvodním závodě v Bahrajnu nahradil Sebastiana Vettela. Důvěru v jeho výsledky projevil tým Haas, se kterým nyní závodí.

I přes to, že Haas nedisponuje konkurenceschopným vozem, Němec si v této sezóně dokázal zajistit devět bodů. Navzdory nedávno oznámenému prodloužení smlouvy s americkým týmem otevřeně mluví o tom, jak vnímá vstup Audi do formule 1. „Rozhodně je to v současné době jeden z velmi atraktivních projektů, nová značka přichází do formule 1. Navíc německý výrobce, lidé, se kterými jsem již dříve pracoval a dařilo se nám. Ano, na papíře to všechno zní opravdu dobře,“ prozradil v podcastu Beyond The Grid.

„Samozřejmě musím ještě odvést kus práce, pokračovat s přesvědčujícími jízdy, abych možná měl šanci. Ale to ukáže až čas,“ pokračoval. Šestatřicetiletý pilot ve formuli 1 působí od roku 2010 a adaptace u něj zjevně není problémem. Pokud i nadále bude předvádět dobré výkony, je zde možnost, že se o něj tým jako Audi bude ucházet.

Herbert Diess, bývalý generální ředitel automobilového koncernu Volkswagen, pod který Audi spadá, v minulosti nastínil, že podpis smlouvy s německým pilotem do začátku by byl přednostním krokem. Nico Hülkenberg je momentálně jediným německým pilotem na startovním roštu a mohl by se tak stát cenným přínosem při vyjednávání o smlouvě na sezónu 2026.

Sdílejte na:
Zavřít