Nic mě nezastaví v tom, abych se vyjádřil, uvedl Hamilton

Nic mě nezastaví v tom, abych se vyjádřil, uvedl Hamilton

Sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton tvrdí, že se bude i nadále vyjadřovat k záležitostem, které jsou mu blízké, navzdory zákazu politických prohlášení ze strany FIA.

Na konci loňské sezóny byl aktualizován Mezinárodní sportovní kodex, který zdůraznil, že neschválená politická, náboženská nebo osobní prohlášení jsou zakázána ve všech kategoriích motorsportu, které jsou pod hlavičkou FIA.

Toto aktualizované pravidlo se setkalo s odporem několika jezdců, včetně Lewise Hamiltona, který v posledních letech byl jedním z nejviditelnějších ohledně různých prohlášení. Brit využil platformu formule 1 k podpoře povědomí o rozmanitosti a inkluzi, zároveň upozorňoval na lidská práva.

Po středečním představení nového monopostu Mercedesu W14 sedminásobný mistr světa prohlásil, že nehodlá skončit kvůli pravidlu ohledně svých aktivit.

„Nepřekvapuje mě to. Ale nic mě nezastaví v tom, abych se vyjadřoval k věcem, které mě zajímají a k problémům, které existují. Sport má stále povinnost mluvit, vytvářet povědomí o důležitých tématech, zejména když cestujeme na různé místa. Takže pro mě se nic nemění,“ uvedl britský pilot.

Mezinárodní automobilová federace prozatím neuvedla, jaké důsledky by mohly čekat na jezdce, pokud by se provinili proti aktualizovanému pravidlu. Nicméně šéf formule 1 Stefano Domenicali podpořil jezdce a ujistil, že sport je nechce omezovat v názorech do budoucna.

Lewis Hamilton sice tvrdí, že si nepřeje přijímat sankce za to, že vysloví svůj názor, ale naznačil, že je ochoten to učinit bez ohledu na následky.

„Myslím, že by bylo hloupé říkat, že bych chtěl dostávat trestné body za to, že se vyjadřuji k věcem. Ale jak jsem řekl, stejně budu říkat svůj názor. Stále máme tuto platformu a stále je zde mnoho věcí, které musíme řešit. Podpora ze strany Stefana (Domenicaliho – pozn. red.) byla úžasná a myslím, že všichni jezdci se velmi shodli na svobodě projevu,“ dodal Lewis Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít