Coulthard podporuje zákaz politických prohlášení jezdců

Coulthard podporuje zákaz politických prohlášení jezdců

Bývalý pilot formule 1 David Coulthard podporuje nové pravidlo Mezinárodní automobilové federace, které zakazuje jezdcům vydávat nepovolená politická nebo osobní prohlášení.

Toto pravidlo bylo zavedeno před letošní sezónou, kdy se jezdci jako Lewis Hamilton a Sebastian Vettel v posledních letech vyjadřovali k tématům diskriminace a povědomí o klimatických změnách.

Finský pilot Valtteri Bottas tento zákaz zpochybnil a domnívá se, že není správné, aby řídící orgán kontroloval jezdce. Nicméně podle Davida Coultharda je nejlepší, když se jezdci budou nadále soustředit na sport.

„Sport sledují miliony lidí po celém světě, a proto se dá využít jako platforma k něčemu dobrému. Ale jako sportovec máte také velké štěstí, že dostáváte zaplaceno za věci, kteří by jiní dělali úplně zadarmo. A je to trochu jako děkovná řeč na Oskarech. Pokud každý využije příležitost k politickému prohlášení, neexistuje téma, které by pro někoho nebylo důležité,“ řekl skotský pilot.

„Takže buď musíme zmínit všechno nebo je možná lepší neříkat vůbec nic a soustředit se na sport. Chápu, že jsou lidé, kteří prosazují svobodu slova a podobě, a to je naprosto důležitá věc, kterou je potřeba mít na paměti, ale také si myslím, že musíme mít na paměti, že se bavíme o sportovních pravidlech, ne o nějakém politickém nařízení,“ dodal David Coulthard.

Krok FIA podpořil taktéž generální ředitel McLarenu Zak Brown, který označil aktivismus jezdců v posledních letech za „nekontrolovatelný“.

Sdílejte na:
Zavřít