Neuvěřitelnou VC Sachíru vyhrál Pérez, Mercedes chyboval

První vítězství v kariéře získal Sergio Pérez, druhý se umístil Esteban Ocon a na třetím místě skončil Lance Stroll. Hned v prvním kole skončil Max Verstappen a Charles Leclerc. Monačan udělal chybu, nedobrzdil a sestřelil Sergia Péreze. Nizozemský pilot se jim snažil vyhnout, ale byl na špatném místě ve špatný čas. Mercedes pokazil druhou zastávku v boxech, kdy dopletl pneumatiky u svých jezdců.

Prvním pilotem, který viděl šachovnicovou vlajku byl překvapivě Sergio Pérez. Mexičan i Racing Point získali svoje první vítězství v kariéře. Na druhém místě dojel Esteban Ocon a třetí skončil Lance Stroll.

Čtvrtý byl Carlos Sainz, následovaným Danielem Ricciardem. Šestý v cíli skončil Alexander Albon, sedmý se umístil Daniil Kvjat . Osmý dojel Valtteri Bottas . První desítku uzavřeli George Russell a Lando Norris.

George Russell si pohodlně jel pro své první vítězství v kariéře, nicméně po výjezdu safety caru, který zavinil Jack Aitken, Mercedes povolal oba své jezdce do boxů. Stříbrné šípy udělaly chybu v boxech a britský pilot musel o kolo později znova do boxů, protože měl špatné pneumatiky. Následně se vydal na stíhací jízdu, ale dostal defekt. George Russell měl neuvěřilelnou smůlu, nicméně dokázal získat svoje první body v kariéře.

Průběh závodu

Teplota tratě byla 24°C a teplota vzduchu 21°C. Celkově závod je vypsán na 84 kol.

Rušný startovní rošt.

Dojede George Russell na pódium?

Start se povedl Georgovi Russellovi, který se dostal do vedení.

Safety car! Charles Leclerc a Max Verstappen ve zdi! Oba jezdci skončili v závodě. Monačan nedobrzdil do zatáčky číslo 4 a trefil Sergia Péreze. Max Verstappen se snažil těmto monopostům vyhnout, nicméně se to nepodařilo a narazil do bariéry.

Ještě jeden opakovaný záběr.

Pořadí za safety carem: Russell, Bottas, Sainz, Ricciardo, Kvyjat, Stroll.

Na konci 6. kola zajel do boxů safety car a závod byl restartován. George Russell si pohlídal vedení v závodě. Carlos Sainz zaútočil na Bottase a na chvíli se dostal před finského pilota.

Nicméně Španěl udělal chybu a propadl se zpátky na třetí pozici.

Pořadí v 10. kole: Russell, Bottas, Sainz, Ricciardo, Kvjat, Stroll.

Sergio Pérez musel po incidentu z prvního kola do boxů. Ale ani tohle Mexičana nezastavilo a už byl na jedenáctém místě.

Lando Norris se postupně propracoval před Sebastiana Vettela.

Pořadí ve 20. kole se na čele nezměnilo. Na konci kola zajel do boxů první pilot k řádné zastávce Lando Norris. Obul středně tvrdé pneumatiky a vrátil se na poslední pozici.

Sergio Pérez předjel Alexandera Albona a posunul se na osmou příčku.

Na konci 28. kola zajel do boxů Carlos Sainz, nasadil středně tvrdou sadu a vrátil se na devátou pozici.

U mechaniků byl i Pierre Gasly. O kolo později reagoval Daniel Ricciardo, obul bílé pneumatiky a vrátil se na desátou pozici.

Pořadí ve 30. kole: Russell, Bottas, Stroll, Ocon, Pérez, Albon.

Pořadí ve 40. kole se na čele nezměnilo.

Na konci 41. kola zajel do boxů Esteban Ocon, dostal bílou sadu pneumatik a vrátil se na desátou pozici. O kolo později reagoval Racing Point a povolal Lance Strola ke svým mechanikům. Kanaďan obul středně tvrdé pneumatiky a vrátil se před francouzského pilota na devátou pozici. Nicméně Esteban Ocon měl zahřáté pneumatiky a dokázal se dostat před monopost Racing Pointu.

Mezitím George Russell měl pohodlný tří sekundový náskok na svého týmového kolegu. Brit zamířil na konci 45. kola do boxů, obul tvrdé pneumatiky a vrátil se na druhou pozici.

Britský pilot hlásil, že neměl výkon. Naštěstí to byl pouze špatný senzor… Dokáže George Russell získat svoje premiérové vítězství?

Na konci 49. kola zajel do boxů Valtteri Bottas, obul středně tvrdé pneumatiky a vrátil se na druhou pozici.

Finský pilot měl ztrátu 8 sekund na vedoucího George Russella.

Pořadí v 55. kole: Russell, Bottas, Sainz, Riccirado, Ocon, Stroll.

Virtuální safety car! Nicholas Latifi odstavil svůj monopost. V 56. kole skončil virtuální safety car.

Pořadí v 60. kole: Russell, Bottas, Pérez, Ocon, Stroll, Albon.

V 62. kole byl znova aktivovaný virtuální safety car. Jack Aitken dostal hodiny na výjezdu z poslední zatáčky a zničil si svoje přední křídlo, které zůstalo na trati.

Nakonec byl aktivovaný safety car. Na konci 62. kola zajel zajeli oba jezdci Mercedesu do boxů. George Russell nedobrzdil ke svým mechanikům, zastávka byla pomalá a dostal středně tvrdé pneumatiky. U Valtteriho Bottase nastal zmatek ohledně pneumatik.

O kolo později dostal George Russell informaci, že musí znova do boxů, protože Mercedes zaměnil pneumatiky. Brit se propadl na pátou pozici.

Pořadí v 66. kole za safety carem: Pérez, Ocon, Stroll, Bottas, Russell, Sainz, Ricciardo, Kvjat, Gasly, Albon.

Na konci 68. kola zajel safety car do boxů a závod byl restartován. Vedení si pohlídal Sergio Pérez.

V 70. kole Russell se dokázal krásně dostat před Bottase a posunul se na čtvrtou pozici.

O kolo později se Brit dostal před Lance Strolla a posunul se na třetí místo.

V 73. kole se Russell dostal na druhou pozici. První Sergio Pérez měl náskok 3,5 sekundy.

Pořadí v 77. kole: Pérez, Russell, Ocon, Stroll, Bottas, Sainz. O kolo později se dostal Sainz před Bottase. Finský pilot se trápil.

Neuvěřitelná smůla pro Russella. Dostal defekt a musel do boxů. Brit se propadl na čtrnáctou pozici.