Neskutečný Hülkenberg vybojoval třetí příčku

Neskutečný Hülkenberg vybojoval třetí příčku

Nico Hülkenberg byl třetí příčkou v kvalifikaci překvapen. Naposledy z této pozice odstartoval do VC Rakouska 2016. Cesta za druhou řadou ale nebyla úplně jednoduchá – během Q2 si myslel, že poškodil svůj monopost.

Nico Hülkenberg již druhý víkend zaskakuje za nakaženého Sergia Péreze. Minulý víkend se dle svých slov Hülkenberg s monopostem Racing Pointu pouze sžíval, tento víkend se mu však daří podstatně lépe.

Mnohem lepší formu naznačuje také třetí příčka na startovním roštu. Nico Hülkenberg odstartuje z top 3 poprvé od VC Rakouska 2016. Tehdy startoval za Force Indii, což byl předchůdce současného Racing Pointu.

Chvíli to vypadalo, že se do poslední části kvalifikace vůbec nedostane. Během prvního pokusu v Q2 byl totiž příliš dlouhý v zatáčce Becketts a musel vyjet mimo trať. Svým druhým pokusem si ale postup zajistil, vyskočil na skvělou druhou příčku.

Nico Hülkenberg vyrovnal nejlepší kvalifikační výsledek Racing Pointu v letošních kvalifikacích – v Maďarsku odstartoval ze třetího místa Lance Stroll.

„Bylo to šílených sedm, osm dní,“ prozradil nadšený Němec. „Vrcholem minulého týdne byl návrat do F1, v neděli ale přišla studená sprcha, takže docela extrém. Tento víkend se cítím mnohem lépe, mnohem připraveněji.“

„Kvalifikace byla obtížná. V Q2 jsem si znepříjemnil život, dokonce jsem se obával, zda jsem nepoškodil vůz.“

„V Q3 jsem se uklidnil, šlápl na to, dal do toho vše. Jsem překvapený, že se mi povedlo dostat do top 3, určitě mi to vykouzlilo úsměv na tváři. Ze zítřejšího závodu mám ale respekt.“

Od závodu lze očekávat vyšší fyzická zátěž. Nico Hülkenberg se během týdne pilně připravoval, navštívil také fitness centrum. Zabrat dostane během závodu především krční svalstvo.

Minulou neděli do závodu Hülkenberg vůbec neodstartoval. Podle něj mu ztráta důležitých zkušeností v závodním tempu může uškodit.

„Bude to bolet, když jsem minulý týden nezávodil, nemohl jsem si vyzkoušet všechny startovní procedury, pořád to je pro mě nové auto,“ dodává Hülkenberg. „Udělám, co bude v mých silách. Budu se učit rychle a pokusím se auto dostat tam, kam si zaslouží se dostat.“

Sdílejte na:
Zavřít