Nepropásněte výstavu vozů Ferrari F1

Nepropásněte výstavu vozů Ferrari F1

Posledních čtrnáct dní zbývá do konce unikátní výstavy papírových modelů F1 Ferrari pana Pauluse v Kulturním domě v Karviné.

Výstava MPL teamu, jak si pan Paulus s manželkou přezdívají, je k vidění od poloviny května a poslední datum, kdy si můžete jeho dílo prohlédnout je 26. června. A je na co se dívat!

Šedesát vozů formule 1 Ferrari v obřím měřítku 1/6. Na své si přijdou milovníci moderní techniky, ale i klasik padesátých let, ale také třeba příznivci vozů Villeneuvových, Laudových, Schumacherových. Jeho dílo mapuje obrovskou historii značky Ferrari a jejího působení v královně motorsportu.

Na fotce nevěřící ex-F1 pilot Markus Winkelhock, který se raději čtyřikrát ujišťoval, zda jsou modely skutečně z papíru.

Vše v neuvěřitelném detailu, kterých si začíná všímat celý svět.

Zúčastnili jsme se vernisáže výstavy našeho kamaráda a karvinského papírového modeláře Milana Pauluse. 60 skvělých formulí Ferrari v měřítku 1:6. Všem doporučujeme se do Mánesovy síně Městského domu kultury zajít podívat. Máte možnost do 26.6.2019.zdroj TV Polar Karviná : https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000016080/v-karvine-zacala-vystava-papirovych-modelu-ferrari?fbclid=IwAR2ACIiUMieYgweZEynwEF_0AHWKbohwT8t1mD7NuSGV32sEd8JD0Wajatg

Zveřejnil(a) KPM Karviná dne Čtvrtek 16. května 2019

Pan Paulus se objevil také se svými modely na 12h v Brně, kde byl hostem týmu Bohemia Energy racing with Scuderia Praha a jeho vlastnoručně vyrobený vůz Nikiho Laudy byl na vzpomínku nedávno zesnulého šampiona vystaven na startu před týmovým vozem Ferrari 488 GT3.

Odborná konzultace s českým závodníkem Pepou Králem, který se s panem Paulusem dal do řeči nejen o jeho vozech, ale také o současném stavu týmu F1 Ferrari.

Více informací o výstavě a kde přesně ji naleznete najdete na stránkách DK Karviná.

Sdílejte na:
Zavřít