Jílková hlásí comeback! Pojede vytrvalostní závod v Brně

Jílková hlásí comeback! Pojede vytrvalostní závod v Brně

Sympatická česká závodnice se po dvouleté pauze vrací za volant. V Brně se představí ve voze týmu prvního českého jezdce Formule 1 Tomáše Engeho.

Gabriela Jílková na začátku tohoto roku ohlásila, že se chce vrátit na závodní tratě. K tomu by jí měl také pomoci simulátor, který si mohla pořídit především díky projektu na Startovači, kde si její fanoušci mohli koupit oblečení s jejím logem nebo dokonce i její závodní kombinézu.

Posléze také na autosalonu v Ženevě oznámila spolupráci s německou automobilkou Rolanda Gumperta, se kterým se v roce 2020 zúčastní nového elektrického šampionátu.

Ovšem k velkému comebacku dojde mnohem dříve, a to už za dva týdny ve vytrvalostním závodě 12h Hankook Brno. Jílková nasedne do vozu KTM X-Bow GT4 s číslem 224 týmu RTR Projects, se kterým tento týden absolvovala testy na okruhu v Mostě.

View this post on Instagram

🇬🇧❗️ ANNOUNCEMENT❗️ I am extremely excited to announce that after two years I will be on the racing grid, which will be 12h Hankook Brno with @rtr_projects . My car will be KTM X-Bow GT4 # 2️⃣2️⃣4️⃣ and the race starts 24.-25. May I can't even describe how much thankful I am for all the support from the fans and the team that gave me the opportunity to sit back in the racing car. Your #QuickGabi 🙋🏼‍♀️ • 🇨🇿 ❗️ OZNÁMENÍ ❗️Okay, nebyli jsme v Mostě náhodou. Jsem extrémně nadšená, že mohu oznámit, že se po dvou letech postavím zpět na startovní rošt, kterým bude 12h Hankook Brno s týmem @rtr_projects . Moje auto bude KTM X-Bow GT4 #2️⃣2️⃣4️⃣ a pojedeme 24.-25. Května Neumím ani popsat, jak si vážím veškeré podpory od fanoušků a týmu, který mi dal možnost se zase posadit za volant. Tvoje #QuickGabi 🙋🏼‍♀️ • 📸 @hylan.stanislav • • #ktm #ktmxbow #gt4 #endurance #creventic #racing #motorsport #racetrack #racinggirl #supercarblondie #simracing #simgirl #girl #touringcars #circuit #cars #czechrepublic #prague #johnlennonwall #europe #most #autodrommost #rtrprojects #hankook

A post shared by Gabriela Jílková (@quickgabi) on

Do závodu odstartuje kromě 24 leté závodnice také jediný český pilot Formule 1, jenž reprezentoval v roce 2001 barvy týmu Prost, Tomáš Enge, který se rovněž vrací po kratší pauze. Rodák z Liberce usedne do druhého vozu svého týmu, RTR Projects.

Posledním zajímavým jménem pro české diváky je na startovní listině Josef Král. Co se týká zkušeností s vytrvalostními závody, právě Král je ze zmiňované trojice nejzkušenějším. Již tradičně usedne do kokpitu stáje Scuderia Ferrari Praha.

Závod se na brněnském automotodromu odehraje 24. a 25. května.

Sdílejte na:
Zavřít