Jílková hlásí comeback! Pojede vytrvalostní závod v Brně

Jílková hlásí comeback! Pojede vytrvalostní závod v Brně

Sympatická česká závodnice se po dvouleté pauze vrací za volant. V Brně se představí ve voze týmu prvního českého jezdce Formule 1 Tomáše Engeho.

Gabriela Jílková na začátku tohoto roku ohlásila, že se chce vrátit na závodní tratě. K tomu by jí měl také pomoci simulátor, který si mohla pořídit především díky projektu na Startovači, kde si její fanoušci mohli koupit oblečení s jejím logem nebo dokonce i její závodní kombinézu.

Posléze také na autosalonu v Ženevě oznámila spolupráci s německou automobilkou Rolanda Gumperta, se kterým se v roce 2020 zúčastní nového elektrického šampionátu.

Ovšem k velkému comebacku dojde mnohem dříve, a to už za dva týdny ve vytrvalostním závodě 12h Hankook Brno. Jílková nasedne do vozu KTM X-Bow GT4 s číslem 224 týmu RTR Projects, se kterým tento týden absolvovala testy na okruhu v Mostě.

https://www.instagram.com/p/BxT5W1ihZvG/?utm_source=ig_web_copy_link

Do závodu odstartuje kromě 24 leté závodnice také jediný český pilot Formule 1, jenž reprezentoval v roce 2001 barvy týmu Prost, Tomáš Enge, který se rovněž vrací po kratší pauze. Rodák z Liberce usedne do druhého vozu svého týmu, RTR Projects.

Posledním zajímavým jménem pro české diváky je na startovní listině Josef Král. Co se týká zkušeností s vytrvalostními závody, právě Král je ze zmiňované trojice nejzkušenějším. Již tradičně usedne do kokpitu stáje Scuderia Ferrari Praha.

Závod se na brněnském automotodromu odehraje 24. a 25. května.

Sdílejte na:
Zavřít