Rozloučení s Laudou na Masarykově okruhu

Zesnulého Nikiho Laudu si diváci a týmy v čele se Scuderia Praha připomněli na startu dvanáctihodinového závodu o tomto víkendu v Brně.

I na brněnském autodromu se o víkendu vzpomnělo na zesnulého Nikiho Laudu, který nás opustil v úterý.

Tým Bohemia Energy racing wih Scuderia Praha si na startovní rošt pozvala čím dál známějšího modeláře Milana Pauluse z Karviné.

Milan staví papírové modely vozů F1 Ferrari v obřím měřítku 1/6 a tři ze své sbírky přivezl a vystavoval během pátku u Scuderie Praha. Členové týmu a návštěvníci závodu nemohli uvěřit, že jsou opravdu z papíru.

#redcameljordans and Car Collection started on pole after the Hankook 12H BRNO 2019. Did they manage to keep there position? 👉Check out the Highlights of the start of Race Part 1 of the Hankook 12H BRNO 2019 😍📽️ Null Zwo Zwo Eins Mediagroup 📍Automotodrom Brno – Brno Circuit

Zveřejnil(a) 24H Series dne Pátek 24. května 2019

Na startovní rošt samotného závodu Hankook Brno 12h přinesl karvinský modelář model Ferrari 312T2 Nikiho Laudy z nechvalně známého závodu na Nordschleife roku 1976, kde měl Lauda onu známou těžkou nehodu. Všichni si tak Nikiho Laudu připomněli a uctili tím jeho památku.

„Na formule jsem se díval už jako malý, ale neměl jsem komu fandit. Pak měl Lauda těžkou nehodu a za šest týdnů byl zpět ve voze a dojel čtvrtý v Monze a od té doby to byl pro mě největší pan závodník a začala moje láska k Ferrari,“ shodl se na komentátorském stanovišti s hlasem brněnského okruhu Martinem Strakou, že Lauda byl shodně jejich první závodnická láska.

Hankook 12H BRNO 2019Photo Fryba photographer

Zveřejnil(a) 24H Series dne Sobota 25. května 2019

Z Milana se stala takřka přes noc superstar padocku, „šli jsme boxovou uličkou a najednou jsme potkali Markuse Winkelhocka a ten nás hned zdravil a usmíval se, až si málem roztrhl pusu.“

Nejvíc byl ale Milan šťastný, když červená jedenáctka Ferrari 488 Scuderie Praha (v sestavě Josef Král, Matteo Malucelli, Jiří Písařík) prolétla cílem jako vítěz dvanáctihodinového maratonu na Masarykově okruhu.

Niki je tu s námi 😎

Zveřejnil(a) Scuderia Praha Racing dne Pátek 24. května 2019

Vždyť na jejich pozvání přijel, mohl s nimi sledovat celý závod, sdílet vášeň k Ferrari, popovídat se členy týmu, nafotit si jejich vůz, projít se po okruhu, popít kávu v závodním stanu, popovídat s Pepou Králem o jeho loňském modelu F1 Ferrari SF71H, ukázat všem své modely, ale největší poctou pro něj bylo, že na startu mohl svojí prací uctít památku jezdce, jehož příběh ho v životě nejvíc inspiroval a dovedl až sem.