Neměl jsem čas se uvízlému Pérezovi vyhnout, uvedl Sainz

Neměl jsem čas se uvízlému Pérezovi vyhnout, uvedl Sainz

Španělský jezdec ve službách Ferrari řekl, že neměl šanci se vyhnout havarovanému monopostu Sergia Péreze ve svém posledním pokusu v kvalifikaci v Monaku. Mexičan chyboval v pravé zatáčce číslo 8, kde mu ustřelila zadní část monopostu, kterou narazil do bariéry.

Následující Carlos Sainz stačil ještě přibrzdit, nicméně zadní částí vozu narazil do Red Bullu a zablokoval takhle okruh. Kvalifikace byla zastavena 30 sekund před vypršením časového limitu a nebyla už obnovena.

„Když přijíždíte ze slepé zatáčky, konkrétně ze sedmé zatáčky, jedete na plný plyn. Vjížděl jsem do zatáčky sedm a po mé levici jsem viděl žlutou vlajku. Okamžitě, jak jsem ji viděl, tak jsem si uvědomil, že auto přede mnou havarovalo, ale nevidíte, kde havarovalo. Takže jsem vjel do osmé zatáčky bez toho, aniž bych věděl, kde on bude,“ vysvětloval situaci španělský jezdec.

„Dupl jsem na brzdy, snažil jsem se udělat poloměr zatáčky co nejtěsnější, a právě, když se mi podařilo mu vyhnout, dupl jsem o něco silněji na brzdy a zadní částí monopostu jsem narazil do něj. Bylo by to dobře zachráněné, kdyby to vyšlo, protože v podstatě nebyl čas to zachránit, ale tohle se stává v Monaku!“ uvedl Carlos Sainz.

„S kvalifikací to šlo hezky. Bohužel v prvním pokusu v Q3 jsme měli dva Mercedesy uprostřed mého rychlého kola, chystaly si pneumatiky a já jsem byl v ostrém kole. Jeden jsem předjel ve druhém sektoru a toho druhého ve třetím sektoru. To bylo kostrbaté kolo a těšil jsem se na závěrečný pokus, kde si člověk nechá něco navíc a má čistý pokus, ale každý rok v Monaku je už tradicí, že někdo přede mnou havaruje!“ dodal pilot Ferrari.

Sdílejte na:
Zavřít