Nedělní závod F3: Hauger potvrdil, že je králem Barcelony

Nedělní závod F3: Hauger potvrdil, že je králem Barcelony

Nedělní hlavní závod FIA F3 v Barceloně vyhrál stylem start cíl Nor Dennis Hauger. Také z českého pohledu se jednalo o uspokojivý výsledek: Logan Sargeant se 9. Místem znovu postaral o body Charouz Racing Systemu, Roman Staněk (Hitech) si vyjel první bodík roku.

Pravidla FIA F3 tomu chtějí, že páteční kvalifikace rozhoduje o postavení na startu hlavního závodu a tak se Nor Dennis Hauger konečně mohl postavit na místo, které si vybojoval již před dvěma dny. Do první zatáčky se ovšem snažili dosprintovat co nejoptimálněji i Jack Doohan (Trident), Victor Martins (MP) a Matteo Nannini (HWA) startující bezprostředně za ním. Charouzův nejrychlejší pilot, Logan Sargeant vyrazil z 8. pozice a doufal, že bude mít na tomto nejkritičtějším místě okruhu více štěstí, než v sobotu odpoledne. Enzo Fittipaldi (startovní pozice 18.) ve druhé Charouz-Dallaře měl s první šikanou také neblahé zkušenosti, třetí svěřenec české stáje, Reshad de Gerus startoval jen z 28. místa. Hodně prostoru ke zlepšení nechal dosavadní průběh španělského víkendu i Romanovi Staňkovi. Pilot týmu Hitech chtěl dosáhnout na body ze 14. místa.

Otázku, zda se první zatáčka znovu stane šrotištěm, zodpovědělo 30 startujících po startu před několika tisíci připuštěnými diváky nejprve negativně: i když se na ideální stopu tlačili Hauger s Doohanem, Nanninim a Martinsem takřka současně, obešla se situace bez kolizí. Špička se seřadila v pořadí Hauger, Nannini, Martins a Doohan. Sargeant si polepšil na 6. místo za Caldwella, Staněk se posunul na slibnou 11. pozici, Fittipaldi s de Gerusem byli na místech 18 a 26.

Pilot Premy a junior Red Bullu, Hauger se brzy dokázal od Nanniniho odpoutat a pochodoval směrem jasného triumfu. Mladý Ital si při tom počátečně dokázal držet třetího Martinse od těla podobným způsobem, od poloviny závodu se mu ale dostalo nového soupeře: Australan Doohan se posunul před Martinse a začátkem druhé poloviny podniku předjel i Nanniniho, za kterým se vytvořila dlouhá řada deseti soupeřů. Pořadí tohoto vláčku ovšem poté zůstalo až do závěrečných kol beze změny.

„Pohyb“ nastal až 5 kol před cílem, když Caldwell předjel čtvrtého Martinse. Roman Staněk se dostal před Davida Schumachera na bodovanou 10. pozici. Právě zkušený Sargeant, od kterého se očekával závěrečný útok, ztratil dvě kola před cílem po chybičce v poslední zatáčce dvě pozice vůči Novalakovi a Vestimu a o kolo později další vůči Colletovi. Nakonec ubránil 9. místo těsně před šťastným Romanek Staňkem. Čech si po výborném výkonu dojel pro první bod a byl dnes jasně nejrychlejším jezdcem Hitechu.

Týmy zůstanou ve Španělsku a příští týden absolvují 2denní test v Jerezu. O body se znovu pojede až koncem června v Le Castelletu.

Výsledek kvalifikace F3 v Barceloně:

  1. Dennis Hauger, Prema
  2. Jack Doohan, Trident
  3. Matteo Nannini, HWA
  4. Oliver Caldwell, Prema
  5.  Victor Martins, MP
  6. Clement Novalak, Carlin
  7. Frederik Vesti, ART
  8. Caio Collet, MP
  9. Logan Sargeant, Charouz Racing System
  10. Roman Staněk, Hitech

    19.Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System
    23. Reshad de Gerus, Charouz Racing System

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít