Nedělní závod F2 v Džiddě: Prvenství zkušeného Drugoviche

Nedělní závod F2 v Džiddě: Prvenství zkušeného Drugoviche

Před smutně prázdnými ochozy vyhrál nedělní závod F2 za denního světla z pole position Brazilec Felipe Drugovich. Navzdory obavám některých pozorovatelů se 27 kol podniku odehrálo bez větších problémů. Safety car tentokrát nemusel zasáhnout. Málo si z víkendu v Saúdské Arábii domů vezl Charouz Racing System: český tým ani v neděli body neukořistil.

Start na krajně nebezpečné trati vyšel kupodivu dobře. Za polemanem Felipem Drugovichem (MP) se seřadili Richard Veschoor (Trident), Marcus Armstrong (Hitech), Liam Lawson (Carlin) a Ralph Boschung (Campos). Jediný jezdec Charouz Racing Systemu, Enzo Fittipaldi lehce postoupil kupředu na 15. pozici.

Posílen včerejším vítězstvím předvedl Lawson dobrý tah kupředu a rychle postoupil na třetí místo. Dvě vteřiny před Novozélanďanem se na lídra tlačil Vesrchoor, od 9. kola ale špičkoví borci začali svorně navštěvovat boxy k výměně pneumatik.

Na tomto taktickém prvku prodělal především Lawson. Mechanik mu nepořádně připevnil kolo a sobotní vítěz musel odstoupit. Na špičce se poté relativně jasně usadil Drugovich před Verschoorem, Armstrongem a Daruvalou. Fittipaldi byl kolem poloviny podniku relativně daleko za posledním bodovaným místem – jako 14. ztrácel na 10. Hughese 12 sekund.

Zbytek závodu byl pro zkušeného, rodinným podnikem s náhradním díly sponzorovaného Drugoviche formalitou. S výborně nastaveným vozem kontroloval Verschoora za sebou a dojel si pro zasloužené vítězství.

Enzo Fittipaldi předvedl dobrý finiš. Posunul se na 11. pozici těsně za Vipse – na bodík mu ale v cíli scházely 0,4 sekundy…

Šampionát bude pokračovat koncem dubna v Imole, kam jako lídr celkového hodnocení přijede Drugovich následován Lawsonem a Verschoorem.

Výsledek závodu F2 v Džiddě:

 1. Felipe Drugovich, MP
 2. Richard Verschoor, Trident
 3. Jehan Daruvala, Prema
 4. Jake Hughes, Van Amersfoort
 5. Marcus Armstrong, Hitech
 6. Dennis Hauger, Prema
 7. Aymu Iwasa, DAMS
 8. Roy Nissany, DAMS
 9. Jack Doohan, Virtuosi
 10. Juri Vips, Hitech
 11. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít