Nečekali jsme, že budeme rychlejší než Max, zní z McLarenu

Nečekali jsme, že budeme rychlejší než Max, zní z McLarenu

Do Spojených státu přijel britský tým se značnými upgrady na svůj monopost MCL38. Všechna vylepšení měla přiblížit papájový tým k Red Bullu, rozhodně se ale nepočítalo s tím, že by jej měl v čistém tempu porazit.

Velká cena Miami přinesla první vítězství Landa Norrise, který si na triumf musel počkat dlouhých 110 velkých cen. Do sprintového víkendu přišla britská stáj s velkým počtem upgradů na svůj monopost, ty měly pomoci s výkonností. Rozhodně se však nepočítalo s tím, že by měl McLaren dohnat v čistém tempu Red Bull.

Britskému jezdci hodně pomohlo správné načasování safety caru, díky kterému se ve 30. kole dostal na 1. pozici, kterou už nepustil ze svých rukou. Po restartu dokázal v prvním kole ujet Verstappenovi i všem soupeřům z dosahu DRS a postupně si budoval náskok. Ani trojnásobný šampion tempu McLarenu nestíhal.

„Věděli jsme, že auto je rychlé, i když to, že jsme byli rychlejší než Max je trochu překvapení. Ale bereme to pozitivně a bereme to i do budoucna,“ popsal Andrea Stella.

Stella dlouho věřil v Norrisův talent a stál při něm v těžkých chvílích, kdy si Brit vyčítal svoje chyby. Přes to všechno však Stella řekl, že věděl, že jakmile mu McLaren dá k dispozici stroje schopné vyhrávat, pak to dokáže.

„Spousta prvenství. Nejdůležitější je první vítězství pro Landa, protože si ho moc zasloužil. Vždycky jsme říkali, že jakmile mu dáme správný monopost, tak to dokáže, a on to dokázal. Pokud jde o mě, myslím na muže a ženy v McLarenu,“ přiznal šéf McLarenu.

Zak Brown popsal, že na tohle vítězství čekali všichni v paddocku formule 1: „Je to už dlouho očekávané a mezi fanoušky i jezdci. Ostatní jezdci k němu přistoupili, aby mu pogratulovali. Jel perfektně. Vůz byl opravdu rychlý.“

Brown zároveň vyzdvihl všechny v továrně McLarenu: „Vybudování těchto týmů Formule 1 se nestane přes noc, obrovský podíl na tom má více než 1000 lidí v McLarenu, takže chci poděkovat všem mužům a ženám, kteří tvrdě pracovali. Dostat se z toho, kde jsme byli na začátku minulého roku, tam, kde jsme teď, je prostě úžasné a byla to jen týmová práce.“

Připomněl, že loňskou sezónu McLaren zahájil katastrofálně. Když porovnáme letošní podnik Miami s tím loňským, je to jako den a noc. V roce 2023 ani jeden McLaren nepostoupil z první části kvalifikace a závod jezdci dokončili na 17. a 19. místě. V Poháru konstruktérů držel papájový tým 5. pozici se 14 body. Letos už má McLaren na kontě 124 bodů a nachází se na 3. pozici mezi týmy.

Sdílejte na:
Zavřít