Napínavý závod ve Velké Británii vyhrál Lewis Hamilton

Napínavý závod ve Velké Británii vyhrál Lewis Hamilton

Velkou cenu Velké Británie vyhrál Lewis Hamilton. Závod ovlivnil safety car. Nádherné souboje byly mezi jezdci Red Bullu a Ferrari. Sebastian Vettel narazil do Maxe Verstappena.

Na Silverstone bylo pod mrakem – teplota tratě byla 28°C a teplota vzduchu kolem 18°C.

Počet pneumatik u jednotlivých jezdců před závodem.

Ferrari jako jediné z top týmů startovalo na měkkých pneumatikách. Nejlepší start z prvních šesti jezdců měl Sebastian Vettel, který se posunul na páté místo. Jezdci Mercedesu si pohodlně po startu vytvořili dvousekundový náskok. Ve čtvrtém kole zaútočil Lewis Hamilton na Valtteriho Bottase, na chvíli si jezdci Stříbrných šípů vyměnili pozice, ale finský pilot ustál útok obhájce mistra světa.

Kevin Magnussen zajel v osmém kole do boxů a ukončil své působení v letošní GP Velké Británie. Max Verstappen tlačil na Charlese Leclerca. Jezdci Mercedesu si mezitím vytvořili čtyř sekundový náskok na ostatní.

V jedenáctém kole jsme byli svědky souboje mezi jezdci Ferrari a Red Bullu. Nakonec Pierre Gasly předjel Sebastiana Vettela. Ferrari se trápilo ohledně závodní rychlosti. Pierre Gasly ve třináctém kole zajel ke svým mechanikům a nasadil tvrdé pneumatiky. Charles Leclerc následně reagoval na francouzského pilota a zajel do boxů společně s Maxem Verstappenem. Red Bull vyhrál souboj mechaniků, ale Charles Leclerc předjel nizozemského pilota.

Red Bull měl prozatím lepší závodní rychlost než italská stáj. Valtteri Bottas byl v sedmnáctém kole v boxech. Fantastický souboj mezi Verstappenem a Leclercem, Monačan stále udržel čtvrté místo.

Ve dvacátém kole se na trati objevil safety car. Antonio Giovinazzi udělal chybu a uvízl v kačírku.

V boxech se objevil Lewis Hamilton, Sebastian Vettel a Max Verstappen. Vettel se vrátil na třetí místo před Leclerca. Monačan se následně objevil v boxech a propadl se až na šesté místo.

Leclerc byl následně naštvaný na svůj tým a dotazoval se proč ztratil tolik pozic. Na konci 23. kola zajel do boxů safety car. Lewis Hamilton si pohlídal restart závodu.

Znovu fantastický souboj mezi Vesrtappenem a Leclercem, úlohy se tentokrát obrátily a Verstappen udržel Monačana za sebou. Následně Leclerc hlásil svému týmu, že měl poškozenou levou část auta, ale inženýr ho uklidnil ohledně stavu jeho monopostu.

Max Vestappen se dostal ve 27. kole před svého týmového kolegu na čtvrté místo. Ve 36. kole Charles Leclerc předjel Pierrea Gaslyho z vnější strany v zatáčce číslo 3.

V 38. kole Max Verstappen předjel Sebastiana Vettela a následně Němec nedobrzdil a napálil od Maxe Vesrtappena. Oba jezdci pokračovali v závodě. Vettel musel do boxů a vrátil se na poslední pozici.

Sebastian Vettel dostal za tento incident penalizaci v podobě deseti sekund.

Ve 45. kole dostal Lewis Hamilton příkaz, že má zajet do boxů. Brit vysílačku ignoroval a zůstal na trati. O kolo později zajíždí do boxů Valtteri Bottas a nasadil použité měkké pneumatiky. Vrátil se zpátky na druhé místo.

Vítězem se stal Lewis Hamilton a rekordně pošesté vyhrál GP Velké Británie. Druhý skončil Valtteri Bottas a na třetím místě se umístil Charles Leclerc.

Na čtvrtém a pátém místě se umístili jezdci Red Bullu. Carlos Sainz dojel na šestém místě. Daniel Ricciardo vybojoval sedmou pozici. Kimi Räikkönen se umístil na osmém místě. První desítku uzavřeli Daniil Kvjat a Nico Hülkenberg. Jezdcem dne se stal Charles Leclerc.

Sdílejte na:
Zavřít