Na Floridě shořel kamión, který převážel vůz IndyCar

Na Floridě shořel kamión, který převážel vůz IndyCar

Kuriozní případ dnes řešili floridští hasiči. Na dálnici směrem do Saint Petersburgu začal hořet kamión týmu Andretti Autosport, který převážel jeden z monopostů.

V neděli nám začíná nová sezóna IndyCar Series a již tradičně zahájí svůj kolotoč na Floridě v ulicích Saint Petersburgu.

Tým Andretti Autosport ale nemá před startem nové sezóny na růžích ustláno. Situaci jim dnes ráno zkomplikoval požár jednoho z kamiónů, který převážel monopost Coltona Herty.

Dle místní televizní stanice Bay News 9 uzavřela dálniční hlídka jeden jízdní pruh a vyšetřuje příčiny požáru.

Tým na Twitteru poděkoval svým fanouškům, kteří vyjádřili o posádku kamiónu starost.

„Všem děkujeme za vyjádření obav,“ sdílel tým na Twitteru. „Máme štěstí, že se nikdo nezranil. Chceme také vyjádřit velké díky za rychlou akci našim řidičům a všem pomocníkům, kteří na místě zastavili.“

Tiskový mluvčí týmu později uvedl, že škody na monopostu jsou spíše kosmetické a že nebude problém vůz nasadit do pátečních tréninků.

„V tuhle chvíli se zdá, že škody způsobené na voze s číslem 88 jsou velmi malé, převážně kosmetické. Byly způsobeny teplem, kouřem anebo vodou. Není důvod se obávat, že byla poškozena nějaká mechanická část monopostu.“

Tým Michaela Andrettiho bude letos závodit s pěti vozy, do kterých usednou Zach Veach, Alexander Rossi, Ryan Hunter-Reay, Colton Herta a Marco Andretti. Tří závodů včetně slavné Indy 500 se zúčastní také šestý vůz pilotovaný Jamesem Hinchcliffem.

Sdílejte na:
Zavřít