Modernizace Astonu podle Alonsa nevyřeší slabiny vozu

Modernizace Astonu podle Alonsa nevyřeší slabiny vozu

Fernando Alonso připustil, že nejnovější modernizace, kterou Aston Martin představí na víkendové Velké ceně Emilia Romagna, nevyřeší slabiny jeho monopostu pro letošní sezónu.

Aston Martin reagoval na přání Fernanda Alonsa, který chtěl, aby tým dále pracoval na vývoji, a tak stáj na závodě v Imole představí další aktualizace vozu AMR24.

Tým ze Silverstonu se nyní nachází na chvostu vedoucí pětice v Poháru konstruktérů, která se v úvodních kolech sezóny 2024 odpoutala od ostatních.

Přestože Aston Martin nadále přidává aktualizované díly, Alonso prozradil, že posun bude mnohem menší, než bylo zveřejněno ve španělských médiích: „Myslím, že to bude dobrý krok vpřed, stejně jako v Bahrajnu, Džiddě, Austrálii, Japonsku a trochu i v Miami. V podstatě v každém závodě jsme letos nasadili nějaké nové díly. Tady v Imole to není jiné. Uvidíme, jestli to bude mít větší vliv na čas na kolo.“

„Čekají nás tady na rozdíl od posledních dvou víkendů tři tréninky. Máme tedy spoustu času na skutečnou optimalizaci nového nastavení. Ale nemyslím si, že by to bylo jiné než v ostatních závodech. Navíc budeme mít příští týden v Monaku další vylepšení. Potom přijdou i v Kanadě a Barceloně. Takže tohle je běh na dlouho trať. A do konce roku nás toho ještě hodně čeká.“

Alonso popřel, že by byl vývoj přizpůsobený problémům se závodním tempem, kvůli nimž Aston Martin vypadl ze slibných startovních pozic. Španěl také vysvětlil, že modernizace v tuto chvíli fungují podle očekávání, ale zároveň připustil, že je těžké dosáhnout pokroku, když se zlepšují i jejich soupeři.

Na otázku, zda modernizace v Imole pomohou vyřešit slabá místa vozu, Alonso odpověděl: „Zatím ne. Myslím, že v tuto chvíli pouze přidáváme výkon. Snažíme se zmenšit odpor vzduchu a zajet lepší časy na kolo. Pokaždé, když jsme letos něco změnili, tak to přidalo vozu výkon, což je dobře. Zdá se, že to koreluje s daty z aerodynamického tunelu.“

„Ale jedná se pouze o relativní zlepšení. Když se zlepšíte o půl desetiny a celé startovní pole se zlepší o dvě desetiny, jste o jednu a půl desetiny horší než předchozí víkend. Takže to je něco, na čem musíme stále pracovat. Myslím, že klíčové bude být konzistentní po celou sezónu. Je potřeba více než jedno velké zlepšení. A pak už stačí jen počkat pár závodů. Ale nejedná se o řešení slabin vozu. Nyní se potýkáme s problémy s rovnováhou, ale to je konkrétní problém, který momentálně není na pořadu dne,“ dodal Fernando Alonso.

Sdílejte na:
Zavřít