Mike Krack si chválí vztah Fernanda Alonsa a Lance Strolla

Mike Krack si chválí vztah Fernanda Alonsa a Lance Strolla

Aston Martinu bylo již od začátku jasné, že zvládnout dynamiku mezi Fernandem Alonsem a Lancem Strollem bude obtížné. Jediný způsob, jak ji správně zvládnout, bylo být k sobě upřímný a nelhat si. Také jim pomohlo, že zájmem obou pilotů je to nejlepší pro tým.

Když tým ze Silverstonu podepisoval smlouvu s dvojnásobným mistrem světa Alonsem, aby závodil po Strollově boku, byli si dobře vědomi, jaké to nejspíše bude. Alonso je známý tím, že na týmy, se kterými závodí, je velmi náročný.  Šéf týmu Mike Krack vysvětlil, že než Alonso přišel do týmu, proběhlo mnoho diskusí o tom, jak nejlépe tuto situaci vyřešit. Nakonec ale dospěli k tomu, že potřebný přístup byl poměrně přímočarý.

„Máme samozřejmě specifickou situaci, protože jeden z jezdců je synem majitele a druhý je zkušený, starší jezdec. Takže o tom musíte přemýšlet: jaká je dynamika a jak se bude vyvíjet? Když se k nám Fernando připojil, mnoho lidí nás varovalo, že to s ním může být obtížné, takže jsme se na to snažili připravit. Museli jsme přemýšlet, jaký bude náš přístup – a to ne jenom já, ale i sportovní ředitel a výkonnostní ředitel – a jak budeme spravovat média? Ale museli jsme brát ohled na to, že Fernando a Lance už se dávno znali – už od dob z Ferrari. Takže když to začalo, měli jsme přístup, že vždy musíme být otevření, upřímní a transparentní s oběma,“ vysvětlil šéf týmu pro Motorsport.com.

Krack věřil, že nejlepší způsob, jak se vyhnout problémům, je nikdy nic neskrývat před žádným z nich, i když to někdy bylo těžké.

Nejen v dobrých časech, ale i těch horších. Pravda je někdy to nejtěžší, a to jsou ty nejtěžší rozhovory. Ale když o tom mluvíte, tak je to potom mnohem snazší. Patří k tomu věci jako jak spolu závodí, jak se k sobě chovají, jak se k tomu staví, když jsou horší výsledky?

V roce 2023 zažil Aston Martin několik vzestupů i pádů. Podle Kracka se ale týmu vyplatila jejich politika vůči jezdcům.

Podařilo se nám, za přispění obou jezdců a všech okolo, udržet otevřený, upřímný a transparentní vztah. A to nám opravdu usnadnilo práci. Ale musím říci, Lance a Fernando, způsob, jakým spolu pracují, jak se k sobě chovají, nepotřebují žádný zásah z naší strany, protože jsou prostě velmi zkušení. Do středu dávají tým, a pro nás to platí také. Pro nás je tým vším. Vědí, že venku máme devět nažhavených soupeřů, že když se budou hádat mezi sebou, nic nezískáme. To je opravdu velmi užitečné. Takže oběma jim patří uznání za to, jak to zvládli.“

Sdílejte na:
Zavřít