McNish věří, že jim bude okruh v Santiagu sedět. Abt s Di Grassim doufají v TOP3

McNish věří, že jim bude okruh v Santiagu sedět. Abt s Di Grassim doufají v TOP3

Audi je před třetím podnikem sezóny plné nadějí a věří v pódium. Do karet by jim mohla hrát zejména specifikace okruhu.

První dva závody úřadujícím mistrům Formule E se sídlem v německém Neuburgu nevyšly podle představ. Momentálně jim patří v Poháru konstruktérů až sedmé místo s pouhými 14 body, za nimi už jsou jen Venturi, Geox Dragon, NIO a HWA Racelab, kteří zatím ani jednou nebodovali.

V posledním závodě v Marrákeši měli našlápnuto k dobrému výsledku, jenže na konec dojeli až ve druhé pětce. Nicméně před třetím podnikem sezóny jsou plní optimismu. Zejména proto, že je čeká regulérní městský okruh, jenž by měl e-tron FE05 sedět.

„Layout trati vypadá skvěle, ale co nás čeká, uvidíme až na místě,“ připomíná šéf týmu Alan McNish. „Jedno už ale víme: Bude to zcela odlišný závod od těch dosavadních. Zaprvé budeme mít co dočinění s vyššími teplotami a za druhé je to první regulérní městský okruh se všemi typickými znaky.“

Závod se bude odehrávat ve druhém největším parku hlavního města Chile na okruhu dlouhém 2,348 kilometrů. Přestože tento okruh je zbrusu nový, cíle týmu zůstávají stejné. „Potenciál našeho Audi e-tron FE, našeho týmu a našich jezdců známe. Nyní musíme dát všechno dohromady, abychom stáli na pódiu. Závody v jižní Americe jsou beztak vždycky mimořádné, protože jsou nadšení a postarají se o skvělou atmosféru,“ popisuje Skot.

Di Grassiův závod téměř na domácí půdě

Pro Lucase di Grassiho bude Santiago ePrix téměř domácím závodem, neboť se trať nachází blízko jeho domova v Sao Paulu.

„Sanatiago de Chile se nachází jen čtyři hodiny letu od mého rodného města Sao Paula. Závod tedy pro mě bude malou domácí ePrix.“

„Po náročném úvodním závodu v Rijádu jsme udělali posledně v Marrákeši velký krok vpřed. Mít více štěstí, mohli jsme být na pódiu. Nyní musíme v Santiagu zaútočit. Okruh je pro všechny neznámou, takže musíme pracovat o to více koncentrovaněji.“

Jeho týmovému kolegovi Danielu Abtovi scházela v Maroku po využití útočného módu rychlost, proto skončil až na posledním bodovaném místě, zatímco Brazilec dojel do cíle na sedmém místě. I on je přesvědčený, že mohl dojet na stupních vítězů.

„Každý v týmu je hladový po úspěchu a chce si co nejrychleji domů odvést pohár. Všichni proto tvrdě pracují – na trati, v Audi v Neuburgu a na simulátoru. Autu rozumíme čím dál lépe a optimalizujeme naše procesy. Jsem plný naděje, že v Santiagu uděláme další krok směrem ke špičce,“ uzavřel šestadvacetiletý rodák z Kemptenu.

Sdílejte na:
Zavřít