McLaren změnil téměř každou aero součástku na autě

McLaren změnil téměř každou aero součástku na autě

Andrea Stella, šéf týmu McLaren, odhalil, že nejnovější vylepšení na autě znamenají skoro kompletní změnu všech aerodynamických částí na jejich voze pro rok 2023.

Tým před sezónou přiznal, že nesplnil cíle, které si stanovil pro svůj vůz MCL60 na rok 2023. Již v Ázerbájdžánu představil velký balíček vylepšení. Další vývoj McLaren přinese během následujících dvou Velkých cen, aby dokončili proměnu svého nepovedeného vozu.

Andrea Stella vysvětluje, že tým věděl již na začátku roku, že jejich auto bude potřebovat kompletní redesign, a proto jim trvalo do půlky sezóny jej kompletně přeměnit.

„Docela brzo, na začátku sezóny jsme si uvědomili, že auto potřebuje důkladnou přeměnu, takže tento redesign je velmi zajímavý. Řekl bych, že snad každá aerodynamická část je vyměněná, proto jsme tato vylepšení rozložili mezi několik závodů. Bude to dobře viditelné. Museli jsme předělat dokonce i součástky pod karosérií. To je také důvod, proč nějakou chvíli trvalo, než jsme mohli přinést tyto novinky. Řekl bych, že je to prakticky celé auto,“ vysvětluje italský šéf.

Na otázku, co chce tým dosáhnout s novými změnami odpověděl, že cílem bylo mít auto s větším přítlakem. Nové auto by mělo získat několik desetin na kolo.

„Co se týče vylepšení, zatím jsme je netestovali na simulátoru, ale vesměs nám poskytují mnohem více přítlaku s podobnými charakteristikami. Takže klíčové bude, jak to bude odpovídat na trati. Ale zatím to vypadalo dobře. Myslím si, že jde obecně říci, že tato generace aut má dobrou korelaci dat s vývojovými nástroji. Takže očekáváme zlepšení několik desetin sekundy na kolo. Ale uvidíme,“ řekl Andrea Stella.

Stáj z Wokingu se momentálně nachází se sedmnácti body na pátém místě v Poháru konstruktérů, až dvacet sedm bodů za týmem Alpine na čtvrté příčce. Kromě dvanácti bodů z Austrálie zatím získali nejvíce bodů v Monaku, kde se oba piloti umístili v první desítce.

Sdílejte na:
Zavřít