McLaren poprvé zažehl nový motor od Mercedesu

McLaren poprvé zažehl nový motor od Mercedesu

Britský tým představil zvuk nového monopostu MCL35M poháněného motorem Mercedes. Právě nová pohonná jednotka vyžadovala téměř kompletní přeměnu šasi.

Na první pohled se může zdát, že výměna pohonné jednotky je velmi jednoduchou záležitostí. Opak je ovšem pravdou. McLaren právě kvůli novému motoru musel takřka kompletně předělat loňský monopost.

Ředitel výroby Piers Thynne uvedl, že zatímco většina týmů přenášela většinu šasi z loňského roku, jeho tým musel v podstatě postavit zcela nový vůz.

Zatímco každý druhý tým převezme většinu svého vozu z loňského roku, tak náš přechod na pohonnou jednotku Mercedes znamená, že jsme museli přistoupit k úplně nové filozofii,“ řekl Thynne.

Provedlo se obrovské množství změn a v podstatě jsme postavili nové auto. Počet nových dílů na MCL35M je přibližně stejný, jako když jsme stavěli MCL35.

Zadní část vozu a oblast převodovky se výrazně změnily, aby se přizpůsobily nové pohonné jednotce. Tak velká změna výrazně mění architekturu monopostu a způsob, jakým je vše uchováno, takže se změnilo celé uspořádání chlazení a veškeré rozvody, ať už jde o kapalinu nebo vzduch, spolu s elektronikou a ovládacími skříněmi.“

Sdílejte na:
Zavřít