McLaren oficiálně získal Guinnessův světový rekord

McLaren oficiálně získal Guinnessův světový rekord

Guinnessova kniha rekordů oficiálně potvrdila, že McLaren je nyní držitelem rekordu za nejrychlejší zastávku v boxech formule 1. Stáj tento výkon předvedla během Velké ceny Kataru.

Během historicky téměř nejteplejšího závodu na Středním východě dokázal McLaren provést pitstop Landa Norrise v čase pouhých 1,80 sekundy. Tato hodnota překonala předchozí čtyřletý rekord Red Bullu o něco málo přes dvě tisíciny sekundy.

Rekord Red Bullu byl navíc z doby, kdy se jezdilo na třináctipalcových pneumatikách, které byly lehčí a lépe se s nimi manipulovalo. Se současnými osmnáctipalcovými pneumatikami obvykle pitstopy trvají delší dobu.

Neustálý trénink a úsilí věnované zastávkám v boxech se zjevně vyplatily. Zvládnutím servisu vozu pod dvě sekundy se týmy přiblížily k hranicím lidských možností. McLaren navíc dokázal během Velké ceny Kataru provést rychlou výměnu pneumatik i se svým druhým jezdcem Oscarem Piastrim, jehož pitstop trval 2,00 sekundy.

V roce plném vítězství Red Bullu by tento rekord mohl dodat mechanikům McLarenu chuť usilovat o podobný úspěch i v příští sezóně. McLaren je jedním z týmů, od kterých se dá očekávat, že budou příští rok bojovat o vítězství. Pokud jejich personál dokáže i nadále předvádět velkolepé výkony během závodů, bude mít jejich strategické oddělení snazší život než jejich konkurenti.

Sdílejte na:
Zavřít