McLaren odhalil příčinu poškození na Norrisově voze

McLaren odhalil příčinu poškození na Norrisově voze

Přehřívání brzd začalo sérii událostí, která skončila selháním zavěšení kola na Norrisové voze během Velké ceny Kanady, uvedl jeho tým McLaren.

Norris musel na začátku 8. kola Velké ceny Kanady odstoupit, jelikož došlo k selhání zavěšení pravého zadního kola na jeho voze.

Norris zastavil kousek za boxovou uličkou poté, co v předešlém kole neprojel poslední zatáčku. Z auta šly navíc vidět malé plameny.

Na začátku 7. kola špatně projel 3. a 4. zatáčku, což je první událost, která podle týmu naznačovala problémy s brzdami.

Po důkladném zkoumání tým dospěl k závěru, že vysoká teplota brzd nakonec způsobila požár, který zapříčinil poškození zavěšení.

„Teploty brzd dosahovaly vysokých hodnot,“ řekl mluvčí McLarenu. „To vedlo ke vzniku požáru a následnému selhání komponenty.

Jelikož se to stalo v oblasti, kde je nízké proudění vzduchu, oheň se sám neuhasil. Došlo tak k překročení teploty, kterou karbon snese a to vedlo k selhání zavěšení.

Je nám jasné, co se stalo, takže to není trvalý problém, byla to jedinečná událost.“

Norrisovy problémy nesouvisely s problémem ohledně teploty brzd, který zapříčinil brzké zastavení týmového kolegy Carlose Sainze.

„U Carlose docházelo k přehřívání pneumatik, jelikož se k brzdám dostala fólie z hledí jiného jezdce, takže to vůbec nesouviselo. Odstranili jsme ji a vše se vrátilo k normálu,“ dodal mluvčí.

Sdílejte na:
Zavřít