McLaren vyšetřuje záhadnou závadu na Norrisově voze

McLaren vyšetřuje záhadnou závadu na Norrisově voze

McLaren stále vyšetřuje příčinu selhání zavěšení pravého kola, které v brzké části VC Kanady donutilo odstoupit Landa Norrise.

Norris jel na skvělém 9. místě. Na konci osmého kola se ale před něj dostal Max Verstappen a ve stejnou dobu došlo k selhání zavěšení.

Na konci boxové uličky se zastavil nakloněným pravým zadním kolem, ze kterého šlehaly viditelné plameny.

Na konci kola se nevešel do šikany, což byl pravděpodobně první náznak poruchy.

„Pořád to vyšetřujeme,“ řekl šéf McLarenu Andreas Seidl. „Měli jsme problém s přehříváním a mechanický problém, ale pořád musíme zjistit příčinu, jelikož to pořád nevíme.

Viděli jsme, že došlo k prudkému nárůstu teplot, brzdy se začali také přehřívat. Viděli jsme, že se nevlezl do šikany, tam to začalo.“

Norris řekl, že na tento problém neměl žádné upozornění.

„Všechno bylo v pořádku,“ řekl. „Říkali, že brzdy jsou trochu horké, ale kromě toho nic zjevného. Neřekli mi, že musím zastavit a nevěděli, co se děje. Stalo se to a bylo to.

Myslel jsem, že mám defekt nebo něco. Přiblížil jsem se ke zdi, ale žádný obrubník jsem neprojel špatně, nenarazil jsem do zdi. V tuto chvíli je to záhada. “

Co se týče jeho dřívějšího kola, Norris řekl: „To byla jen chyba, možná to byla první příčina a začalo se to dít, ale nevěděl jsem to. Viděl jsem, že se do té zatáčky nevlezu a probrzdím, tak jsem se rozhodl ji neprojet, jakmile jsem se ale vrátil na trať, vše se pokazilo.

V poslední zatáčce jsem brzdil, brzdy se ale rozhodly slábnout, brzdy ale nefungovaly správně, takže jsem nemohl jet úplně doleva. Rozhodl jsem se tedy, že pojedu kolem obrubníku, ale jakmile jsem k němu přijel, úplně jsem se rozbil. Měl jsem štěstí, že se kvůli tomu nestalo nic horšího.“

Sdílejte na:
Zavřít