McLaren mění sestavu týmu, Pourchaire dostal vyhazov

McLaren mění sestavu týmu, Pourchaire dostal vyhazov

Tým McLaren se zbavil jednoho ze svých největších mladých talentů Théa Pourchaira, protože v jejich týmu dochází ke změnám sestavy za účelem osvěžit svou jezdeckou sestavu.

Frakce týmu IndyCar učinila toto závažné rozhodnutí jen několik závodů po začátku sezóny a zbavila se velké naděje na úspěch ve formuli 1.

Ve formulovém týmu pod vedením talentovaného jezdeckého dua, Lando Norris a Oscar Piastri, se v roce 2024 tým dokázal dostat před Mercedes a v Poháru konstruktérů zvládl stáhnout náskok Ferrari i Red Bullu. Norris navázal na své premiérové vítězství v Miami dobrými výkony v Imole a Montrealu, zatímco Piastri se po solidní nováčkovské sezóně v roce 2023 ukázal jako solidní soupeř.

Tým chce pokračovat v budování hvězdné budoucnosti, a proto došlo k šokujícímu rozhodnutí ohledně jedné z jeho dalších vycházejících hvězd. Úřadující mistr světa F2, Théo Pourchaire, byl překvapivě vyřazen ze sestavy týmu Arrow McLaren IndyCar.

Pro dvacetiletého jezdce, který je také rezervním jezdcem týmu Sauber, to představuje velkou ránu vzhledem k jeho rostoucí pověsti ve světě motorsportu. Na oficiálních webových stránkách McLarenu bylo oznámeno, že ve zbývajících deseti letošních závodech sezóny bude za tým závodit jezdec Indy NXT Nolan Siegel.

Před Velkou cenou Firestone řekl: „Těším se, až tento týden naskočím do závodu s týmem Arrow McLaren a potvrdím své místo v NTT INDYCAR Series a budu závodit v papájové i nadále. Je to nečekaný skok, ale jsem nadšený, že jsem se dostal na tuto pozici po úspěšné sérii Indy NXT s HMD Motorsports. Těším se na tuto novou cestu a na učení se po boku celého týmu, které začne tento víkend v mém rodném státě.“

Proč k této změně došlo se tým nevyjádřil, ale je patrné, že muselo přijít k neshodám, které vedly k takto razantním změnám v sestavě týmu.

Sdílejte na:
Zavřít