McLaren je připraven Norrisovi pomoci se sebekritikou

McLaren je připraven Norrisovi pomoci se sebekritikou

Lando Norris je známý tím, že na sebe umí být hodně přísný. Kdykoliv udělal v uplynulém ročníku sebemenší chybu, tak si před novináři nebral servítky. McLaren přiznal, že pracuje na tom, aby svého jezdce podpořil.

V závěru sezony udělal Lando Norris v kvalifikačních jízdách několik chyb, které jej stály dobrou výchozí pozici do závodu. Svůj výkon v médiích prezentoval hodně tvrdě. Několikrát se za chyby pokáral, po poslední kvalifikaci na Velkou cenu Abú Zabí dokonce do vysílačky hlásil, že už se v sobotu možná radši nebude na trati ukazovat. Kritický byl ke svým vlastním výkonům i v Austinu a Mexiku.

Chování Norrise vnímá i McLaren a vyjádřil se k němu týmový šéf Adrea Stella: „Vždycky je to o úhlu pohledu. O tom, jak posuzujete situace, o komunikaci, jak to vše sami interpretujete. Landovo chování si určitě zaslouží pozornost. Jak můžete někdy akceptovat, že je kolo z 99,9 % dobré? Co je pro vás důležitější, 100% výkon nebo konzistentnost?“

McLaren nyní zvažuje všechny možnosti jak svému jezdci pomoci. Andrea Stella zmínil i to, že se tým snaží zjistit, jestli vylepšení a přiblížení se k Red Bullu nemělo za následek zhoršení řízení monopostu. I přes to byl však Stella přístupem Norrise trochu zaskočen: „Chtěl bych jen říct, že je to hodně tvrdý přístup. Způsob, jakým se ke svým výkonům vyjadřuje, si zaslouží pozornost, protože se mi zdá, že Lando je na sebe velmi přísný.“

„Někdy je potřeba se zaměřit na pozitiva. V letošní sezoně bylo pozitiv nakonec poměrně hodně. Musíme se ujistit, že se na negativa podíváme v tom smyslu, že na ně budeme reagovat a poučíme se z nich,“ přiznal týmový šéf.

Italský šéf britské stáje se zároveň zamyslel nad nováčkovskou sezónou Oscara Piastriho, který svého kolegu nejednou dostal pod tlak a porazil jej v několika kvalifikacích. „Když máte konkurenceschopného týmového kolegu tak vidíte, že v některých místech můžete jet rychleji. Musíme oba naše jezdce podporovat, vytěžit z nich jejich potenciál a dohlížet na to, aby se zlepšovali,“ poodhalil Stella.

„Musíte umět využívat všechny informace, a to včetně sledování trendů během kvalifikace. Například co se stane, když na nějakém místě uděláme chybu, jde o to zjistit za jakých okolností jsme ji udělali. Je to něco, co lze zlepšit technicky nebo něco co lze zlepšit z lidské stránky? Víme, že když máte silného týmového kolegu, tak se častěji objevují chyby. Je to něco, nad čím je třeba se zamyslet,“ potvrdil šéf McLarenu.

Sdílejte na:
Zavřít