Mclaren by si přál zpátky Rona Denisse, tvrdí Jordan

Mclaren by si přál zpátky Rona Denisse, tvrdí Jordan

Ron Dennis stál u kormidla McLarenu v době jeho největších úspěchů ve formuli 1, ale tato tradiční britská stáj za posledních deset let vyhrála pouze jednou zásluhou Daniela Ricciarda v italské Monze v roce 2021.

Bývalý šéf týmu formule 1 Eddie Jordan naznačil, že by si McLaren přál mít Rona Dennise zpátky, když se stáji stále nedaří. Tým z Wokingu získal v letošní sezóně první body v Austrálii, když Lando Norris i Oscar Piastri dojeli v top 10. Britská stáj nemůže navázat na slibnou rychlost, kterou měla před zavedením nových technických pravidel na konci roku 2021 a v loňském roce se propadla ze čtvrtého místa v poháru konstruktérů na páté, zatímco konkurence se prosadila. McLarenu svítá naděje novým aerodynamickým tunelem, který bude v nejbližší době zprovozuschopněný.

Ron Dennis byl „nepochopen“

Současnému šéfovi Zaku Brownovi je připisována zásluha za to, že v posledních letech pomohl McLarenu dostat se z krize a zejména díky řízení komerční stránky podniku – rozšířením týmu do IndyCar, formule E a Extreme E.

Největší úspěch ale přišel za Rona Dennise v průběhu tří desetiletí a bývalý jezdec McLarenu David Coulthard v podcastu Formula For Success řekl: „Myslím, že Ron Dennis byl okolním světem nepochopen. Protože byl pro tým neuvěřitelně starostlivým člověkem a staral se o své zaměstnance, pokud měli zdravotní problémy nebo jejich rodina měla problémy. Staral se o ně tiše, ale skvělým způsobem, protože chápal důležitost týmu.“

Eddie Jordan na to reagoval slovy: „Ron (Dennis – pozn. red.) byl perfekcionista, že? Prostě všechno měl tip top.“

„Chtěl Ayrtona Sennu, chtěl Alaina Prosta a abych byl spravedlivý, všichni jsme se smáli a vtipkovali a trochu si z Rona utahovali, protože je klinický, jak v čistotě, tak ve způsobu, jakým připravuje monopost a lidi.“

„Ale vsadím se, že si přejí, aby se vrátil, protože McLaren teď… není zdaleka tam, kde byl, a Ron Dennis byl prostě fantasticky oddaný svému týmu – neopětovaný hrdina pro zaměstnance a lidi,“ dodal Eddie Jordan.

 

Sdílejte na:
Zavřít