Ricciardo potřebuje dobrý výsledek víc než kdokoli jiný

Ricciardo potřebuje dobrý výsledek víc než kdokoli jiný

Bývalý majitel týmu formule 1 Eddie Jordan se domnívá, že Daniel Ricciardo potřebuje předvést dobrý výsledek víc než kdokoli jiný poté, co Australan prožil neúspěšný začátek nové sezóny.

Po dvouletém působení v McLarenu si Daniel Ricciardo na začátku roku 2023 dal ve formuli 1 pauzu. V polovině sezóny však nahradil Nycka de Vriese v týmu AlphaTauri. Australanův návrat byl brzy přerušen, když si minulý rok během volného tréninku před Velkou cenou Nizozemska zlomil zápěstí. To znamená, že nyní má před sebou celou sezónu, během které musí dokázat, že má stále na to, aby ve formuli 1 závodil na vysoké úrovni.

Ricciarda v obou úvodních kolech sezóny překonal jeho týmový kolega Júki Cunoda a v Saúdské Arábii navíc skončil na nevýrazném 16. místě. Eddie Jordan se tak domnívá, že Australan musí přidat. V podcastu Formula For Success uvedl: „Myslím, že ve formuli 1 není oblíbenější osobnost. Určitě má nejlepší úsměv, jaký jsem kdy ve formuli 1 viděl. Ale to vám nedává právo být řidičem v týmu. Jen se obávám, že konec éry u McLarenu byl opravdu něčím, co vyčnívalo. Od té doby se neobjevilo nic, co by mě přesvědčilo, že bych měl chtít investovat své těžce vydělané sponzorské peníze, abych si Daniela Ricciarda udržel.“

„On potřebuje výsledek možná víc než kdokoli jiný a musí se dát dohromady. Protože jinak bude vyměněn a on chápe, proč by měl být vyměněn, protože výkonnost tam prostě není. Chci říct, že by neměl dělat hodiny a neměl by se při zastávce v boxech dostat mimo pořadí. To u jiných lidí nevidíte. Ačkoli Daniela naprosto zbožňujeme a myslím, že je pro formuli 1 obrovským přínosem, stopky nikdy nelžou a nad Danielem visí otazníky. Když vidíme, že nastupují jezdci jako je Oliver Bearman, lidé jako Daniel Ricciardo se budou muset ohlédnout přes rameno a ptát se, kolik času jim tady ještě zbývá.“

Ricciardo již dříve hovořil o plánech na návrat do závodního sedadla v Red Bullu. Vzhledem k nedávným slovům Helmuta Marka o tom, že Australan musí brzy s něčím přijít, by se ale dalo předpokládat, že se musí nyní soustředit na udržení svého místa v RB, zejména vzhledem k vyhlídce na Liama Lawsona, který čeká v záloze.

Rezervní jezdec Red Bullu a RB Lawson zapůsobil jako náhradník za Ricciarda v době, kdy se pilot kvůli zranění nemohl účastnit závodů. Novozélanďan přišel o stálé závodní místo po Ricciardově uzdravení, přestože při svém debutu v Zandvoortu, v Singapuru a v Suzuce porazil Cunodu. Pro Ricciarda i Cunodu slouží Lawson jako motivace k tomu, aby i nadále dosahovali pozitivních výsledků. V opačném případě budou nahrazeni, což se již v týmu stalo běžnou taktikou.

Sdílejte na:
Zavřít