McLaren by mohl mít v Monaku problém, naznačila Barcelona

McLaren by mohl mít v Monaku problém, naznačila Barcelona

Carlos Sainz řekl, že McLaren bojoval se 3.sektorem. Důvod je slabost v pomalých zatáčkách, což je problém, který by měl být vyřešen ještě před VC Monaka.

Přestože se španělskému pilotovi podařilo dojet na 8. místě, řekl, že věci nebyly zdaleka jednoduché, jelikož se svým McLarenem ztrácel hodně času v závěrečném sektoru.

„Hodně jsme trpěli,“ vysvětlil Sainz. „Měli jsme špatné tempo, hodně jsme ztráceli v posledním sektoru, žádný přítlak ze zadní části vozu.

Měl jsem za sebou Daniela Ricciarda a v posledním sektoru jsem bojoval se zadní části vozu a větrem. Auto mi nevyhovovalo, celý závod jsem naříkal nad zadní částí.

Poté, po výjezdu safety caru, jsme provedli dobrou strategii, těžili jsme z každé příležitosti a dostali se tak před oba vozy Toro Rosso, přes Haas a Ricciarda.“

Sainz řekl, že při souboji s australským jezdcem a jeho Renaultem, který používá stejný motor jako McLaren, zjistil, v jakých oblastech jeho auto zaostává.

„Zjistili jsme, že se musíme zlepšit v pomalém posledním sektoru,“ vysvětlil. „Nejsme tam moc silní.

Myslím, že vyvážení vozu nebylo ideální, takže to je něco, na čem musíme hodně zapracovat. Musíme zjistit, proč jsme tam neměli tempo.“

Výkon vozů v posledním točitém sektoru na trati v Barceloně vždy dával dost najevo, jakou bude mít tým formu v Monaku. Sainz si ale nemyslí, že je vše ztraceno, jelikož McLaren byl v pomalých zatáčkách v Baku konkurenceschopný.

„Myslím, že naše šance jsou stejné jako ve Španělsku,“ řekl. „Nenašli jsme správné vyvážení pro poslední sektor a to nás stálo kvalifikační a závodní tempo, důvod, proč se tak stalo, zanalyzujeme.

V Baku pomalé zatáčky nebyly problém, byla to jen záležitost Španělska.“

Sdílejte na:
Zavřít