Michael Masi opustil FIA, 5 měsíců po odvolání z funkce

Michael Masi opustil FIA, 5 měsíců po odvolání z funkce

Michael Masi formálně opustil FIA, 5 měsíců poté, co byl odvolán z funkce ředitele závodu F1, oznámil v úterý řídící orgán Mezinárodní automobilové federace. Australan byl do funkce ředitele závodu povýšen v předvečer před začátkem sezóny 2019 po náhlém úmrtí Charlieho Whitinga.

Michael Masi se nejvíce dostal do podvědomí veřejnosti po kontroverzním finále v Abú Zabí 2021 v němž Max Verstappen předjel v posledním kole Lewise Hamiltona a získal titul mistra světa.

Po dlouhém vyšetřování byl v únoru Australan odvolán z funkce, ale bylo řečeno, že mu bude nabídnuta jiná pozice v rámci FIA. Nicméně v úterý řídící orgán oficiálně oznámil jeho odchod.

„FIA potvrzuje, že Michael Masi se rozhodl opustit FIA a přestěhovat se do Austrálie, aby byl blíže své rodině a mohl přijmout nové výzvy. Po náhlém odchodu Charlieho Whitinga v roce 2019 byl ve tříletém období ve funkci ředitele závodu a bezpečnostního delegáta FIA formule 1, vykonával řadu funkcí, kterými byl pověřen s profesionalitou a nasazením. FIA mu děkuje za jeho nasazení a přeje mu všechno nejlepší do budoucna,“ stojí v oficiálním prohlášením Mezinárodní automobilové federace.

Michael Masi od loňského prosince neposkytl ani jeden rozhovor.

Sdílejte na:
Zavřít