Martin Brundle: Frédéric Vasseur překonal má očekávání

Martin Brundle: Frédéric Vasseur překonal má očekávání

Komentátor Sky Sports F1 Martin Brundle pochválil Frédérica Vasseura za jeho první rok ve funkci šéfa Ferrari a přiznal, že během sezóny 2023 překonal jeho očekávání.

Poté, co Mattia Binotto odstoupil z funkce šéfa týmu Ferrari, byl Frédéric Vasseur přiveden z Alfy Romeo, aby převzal jeho místo. Na první pohled se sezóna pro Ferrari nevyvíjela podle plánu, protože Red Bull pokračoval ve své dominanci. Carlos Sainz byl jediným, kdo mu svým vítězstvím v Singapuru odepřel všech 22 vítězství ve velkých cenách. Na konci sezóny se na Ferrari dotáhl Mercedes a obsadil druhé místo v Poháru konstruktérů.

Nicméně Martin Brundle v rámci posezónního hodnocení Sky Sports uvedl, že Vasseur odvedl ve své první sezóně lepší práci, než očekával na základě jeho působení u Alfy Romeo a Renaultu.

„Myslím, že si vedl dobře, lépe, než jsem si myslel, protože u Alfy Romeo a Renaultu jsem si opravdu nemyslel, že by udělal velký dojem. Víme, jak neuvěřitelně úspěšný byl s ART v juniorských formulích, ale myslím, že Fred Vasseur se dobře ukázal, nechal ze sebe spadnout část tlaku a tým se během roku posunul dopředu. Ve Ferrari máte dva skvělé jezdce, je na vás vyvíjen obrovský tlak, nesete si toho na svých bedrech mnoho, nejen tým formule 1. Celkově si myslím, že se v průběhu roku zlepšovali,“ řekl Martin Brundle.

Ferrari prochází dalším přechodným obdobím, protože šéfinženýr David Sanchez odešel a chystá se nastoupit do McLarenu, zatímco bývalý závodní ředitel Laurent Mekies přebírá roli šéfa týmu AlphaTauri. Brundleova kolegyně ze Sky F1 Naomi Schiffová proto dostala otázku, zda si ve Ferrari mohou dovolit být trpěliví s tím, co Vasseur připravuje.

„Nemyslím si, že je tam v tuto chvíli příliš mnoho trpělivosti. Myslím, že právě proto udělali tolik změn, kolik udělali. Ale jak říká Martin (Brundle – pozn. red.), skoro mi připadá, že začali příliš pozdě, sezónu ukončili tam, kde ji tak nějak začali na začátku loňského roku. Je to ale jediný tým, který kromě Red Bullu získal vítězství.“

„Slyšela jsem, že Vasseurovi chvíli trvalo, než si vzpomněl, kde obědvat. Ještě na začátku roku chodil na oběd do pohostinství Alfa Romeo, protože tam byl tak dlouho. A co jsem slyšela na místě, tým ho naprosto miluje a on byl nedílnou součástí toho, že je všechny stmelil a zvedl náladu, což si myslím, že bylo někdy opravdu těžké. Chci říct, že všichni v mnoha ohledech zpochybňovali Ferrari, strategická rozhodnutí učiněná na místě, a zdá se, že se opět stmelují jako celek. Takže si myslím, že na svůj první rok odvedl docela dobrou práci,“ dodala Naomi Schiffová.

Sdílejte na:
Zavřít