Marko potvrdil, že Red Bull má zájem o jezdce McLarenu

Marko potvrdil, že Red Bull má zájem o jezdce McLarenu

Poradce Red Bullu Helmut Marko potvrdil, že tým má do budoucna zájem o Landa Norrise a Oscara Piastriho. Oba však mají podepsanou dlouhodobou smlouvu s McLarenem, v dlouhodobém horizontu by však podpis jednoho či druhého jezdce dával smysl.

Lando Norris byl s Red Bullem již v minulosti mnohokrát spojován. Nejhlasitěji se o jeho přesunu do rakouské stáje spekulovalo na konci loňského ročníku, Helmut Marko několikrát opakoval, že je Norris hlavním kandidátem na druhou sedačku v Red Bullu místo Péreze. Britský jezdec však všechny spekulace velmi rychle utnul díky podpisu dlouhodobého kontraktu s McLarenem.

Helmut Marko chtěl rodáka z Bristolu dostat do Red Bullu ještě před jeho debutem ve formuli 1. Bylo mu nabídnuto místo v tehdejším Toro Rosso, ale tato stáj údajně nebyla jediná, která měla pro Brita nabídku. Norris však zůstal věrný papájovému týmu, se kterým letos absolvuje už šestou sezónu.

Přestože Norris není pro Red Bull v roce 2025 reálnou volbou, Marko prozradil, že získat eso McLarenu, které v roce 2024 získalo dvě pódia, zůstává hlavním cílem.

„Je mladý a určitě je v našem hledáčku,“ přiznal Helmut Marko. „Jeho otec vždycky vtipkuje, že Lando nebude slavit své první vítězství ve velké ceně, dokud Max neskončí kariéru. Řekl jsem mu, že musí přijít k nám, pak to půjde určitě rychleji.“

Podle poradce týmu Red Bull Racing se uvnitř stáje uvažuje také o Oscaru Piastrim, který v minulém roce zaznamenal skvělý průlomový ročník. Po titulech z formule 3 a formule 2 rok neseděl v závodním monopostu, ale vstup do královny motorsportu zvládl s grácií. Díky stoupající konkurenceschopnosti McLarenu se zvedaly i jeho výkony a na konci roku měl na kontě dvě pódiová umístění a sprintový triumf z Kataru. Australan je však také dlouhodobě podepsán u britského týmu, jeho kontrakt vyprší až v roce 2026.

„Norris má smlouvu minimálně do roku 2026, takže v krátkodobém horizontu nepřipadá v úvahu, stejně jako Oscar Piastri. Ale oba jezdci jsou pro nás do budoucna určitě zajímaví,“ přiznal Marko.

Sdílejte na:
Zavřít