Marko potvrdil, že Red Bull je v kontaktu se Sainzem

Marko potvrdil, že Red Bull je v kontaktu se Sainzem

Mnoho zájemců! Který tým bude nakonec Carlos Sainz reprezentovat v příštím roce? Za určitých okolností je ve hře i sedačka v Red Bullu. Helmut Marko potvrdil, že Red Bull se Španělem jedná a mohl by v příštím roce ve stáji doplnit Maxe Verstappena.

Ferrari již před startem letošní sezóny oznámilo, že do týmu přijde pro rok 2025 sedminásobný šampion Lewis Hamilton. Carlos Sainz se tak stal jezdcem, který je bez angažmá. Zatím. Svými výkony si říká o pozornost napříč celým startovním polem.

Španělský jezdec působí ve formuli 1 od roku 2015 a aktuálně tedy prožívá už desátou sezónu. Na svém kontě má 20 pódiových umístění včetně tří vítězství ve velkých cenách. Není se čemu divit, že o něj bude velký zájem. Aktuálně je hodně spojován s Mercedesem, kde by měl nahradit právě Hamiltona. Otázka, co bude s druhou sedačkou v Red Bullu je však stále na pořadu dne.

Helmut Marko potvrdil, že proběhl kontakt se Sainzem, který byl jediným jezdcem mimo Red Bull, který dokázal od začátku loňské sezóny vyhrát závod. Poradce úřadujících šampionů zároveň prozradil, že má Sainz na stole velmi lukrativní nabídku od Audi. „Mluvíme s ním, absolvuje svou nejlepší sezonu ve formuli 1. Ale má lukrativní nabídku od Audi, kterou nemůžeme dorovnat ani překonat,“ přiznal Marko.

Je ale nutné v Red Bullu měnit souhru, která aktuálně funguje? Sergio Pérez se dostal z mizerné formy, kterou předváděl v závěru loňského ročníku. Konečně plní roli spolehlivé týmové dvojky a jezdí přesně to, co Red Bull potřebuje.

„Je zřejmé, že Checo v současné době prožívá nejlepší sezónu za dobu svého působení u nás. Pokud dokáže pokračovat v těchto výkonech, zejména se mu podařila kvalifikace v Japonsku, pak je pro Red Bull v roce 2025 rozhodně nejlepší volbou. Je to týmový hráč a nyní si uvědomil, že jeho loňský radikální přístup z hlediska nastavení monopostu byl špatný. Nyní má set-up mnohem podobnější tomu Maxovu,“ sdělil Marko.

Zároveň Helmut Marko naťukl i situaci v RB, kde se letos zatím trápí Daniel Ricciardo. Příležitost by mohl dostat Liam Lawson. A co když Novozélanďan nedostane pro příští rok v Red Bullu ani RB prostor? „V Liamovi Lawsonovi jako rezervním jezdci máme v týmu silného jezdce, který má podle smlouvy možnost závodit za jiný tým, pokud u nás v roce 2025 nezíská místo. V tomto ohledu by pro nás samozřejmě bylo lepší, kdybychom ho viděli ve formuli 1 už letos, abychom si o něm udělali ještě jasnější obrázek,“ přiznal Marko. „Je to ale složité téma, musíme počkat, jak to všechno dopadne.“

Sdílejte na:
Zavřít