Marko: Norris je kandidátem na Pérezovo místo v Red Bullu

Marko: Norris je kandidátem na Pérezovo místo v Red Bullu

Sergio Pérez se nedávno vyjádřil o své budoucnosti v Red Bullu. Vysvětlil, že jeho setrvání v týmu připadá v úvahu pouze v případě, že zde bude prostředí, kde bude moci přispět. Ve svém týmu je momentálně pod drobnohledem.

On sám byl po celou dobu letošní sezóny kritizován za své výkony, které nedosahovaly na jeho týmového kolegu Maxe Verstappena. Názory Helmuta Marka, poradce Red Bullu, často tuto kritiku podněcují a Rakušan by vedle Maxe Verstappena rád viděl britského pilota McLarenu, Landa Norrise. Dlouhodobý poradce Rudých býků nyní vyhodnocuje možné alternativy i v týmu AlphaTauri.

V rozhovoru pro ServusTV byl velmi přímý. „Sergio Pérez není konzistentní, není vždy soustředěný. Má smlouvu do roku 2024 a Lando Norris do roku 2025. Bohužel, je tak dlouhá. Lando Norris je pro nás určitě kandidátem. V Toro Rosso jsme se s ním už dohodli, dokud si jeho manažer neuvědomil, že existuje možnost smlouvy u McLarenu. Z hlediska mládí a rychlosti by nám velmi vyhovoval. Na druhou stranu Sergio Pérez už překročil třicítku a čeká čtvrté dítě. Takže má i jiné zájmy,  je třeba počkat, co bude dál.“

Šéf týmu Christian Horner se často snaží rozptýlit spekulace týkající se Red Bullu a zdůrazňuje, že Sergio Pérez je u týmu vázán i na rok 2024. Je však jasné, že Helmut Marko není o Mexičanových kvalitách přesvědčen, alespoň ne v dlouhodobém hledisku. Nováček Liam Lawson a Júki Cunoda jsou dva slibné talenty v týmu AlphaTauri, zatímco zkušený Daniel Ricciardo při svém návratu zaujal. Red Bull může pokračovat v nezměněné sestavě i v budoucnu, ale existuje i možnost, že na trhu s piloty formule 1 dojde k dalšímu zvratu.

Sdílejte na:
Zavřít