Budou Norris a Verstappen týmoví kolegové?

Budou Norris a Verstappen týmoví kolegové?

Lando Norris a Max Verstappen jsou dva velmi dobří kamarádi již několik let, mohli by jednou závodit za jeden tým? Max přiznává, že i na tohle téma občas s britským kamarádem prohodí pár slov.

Lando Norris a Max Verstappen jsou již delší dobu dobrými kamarády. V poslední době spolu párkrát sdíleli pódium a jsou jedni z nejžhavějších jezdců současnosti. Nizozemec už jednou rukou chmatá po svém třetím titulu mistra světa a britský jezdec je považován za jednoho z nejlepších mladíků na startovním roštu.

McLaren v posledních týdnech zlepšil svůj monopost, ale stále je, podobně jako konkurence, velmi daleko od Red Bullu. Šance na vítězství v šampionátu jsou tak z pohledu papájového týmu velmi malé, i proto se v kuloárech šušká, že by Norrisovi mohla brzy dojít trpělivost. Ačkoliv sám Brit odchod jinam v poslední době mnohokrát popřel.

Max Verstappen se však nechal v nedávných rozhovorech slyšet, že se s Norrisem bavil o tom, že by jednou chtěli závodit v jednom týmu. „Mluvili jsme o tom. Ale Lando má smlouvu s McLarenem, a to docela na dlouhou dobu. Uvidíme, co se stane v budoucnu,“ sdělil Nizozemec.

Na podobnou otázku odpověděl během závodního víkendu v Nizozemsku i Lando Norris: „Byl bych rád, kdyby se nám to třeba v budoucnu povedlo. Možná, až budou Maxe ta vítězství nudit, tak by mohl přijít do McLarenu,“ zavtipkoval třiadvacetiletý britský jezdec, který stále čeká na své první vítězství v závodě formule 1.

„Myslím si, že Max je jedním z nejlepších jezdců, které kdy ve formuli 1 uvidíte. I když pořád vyhrává, buďte rádi, že jste svědky toho, čeho je schopen dosáhnout,“ řekl na adresu svého kamaráda Lando Norris.

Norris má momentálně smlouvu s McLarenem do konce roku 2025, Verstappen je zase upsaný Red Bullu do konce roku 2028. Dva kamarády tak v nejbližší době neuvidíme reprezentovat stejnou stáj.

Sdílejte na:
Zavřít