Pokud Pérez Red Bullu nepřispěje, budou hledat alternativy

Pokud Pérez Red Bullu nepřispěje, budou hledat alternativy

Sergio Pérez čelil v průběhu letošní sezóny značné kritice. Mexičan je totiž jediným pilotem, který díky stejnému vozu RB19 může vyzvat Maxe Verstappena. I přes dobrý začátek sezóny přišel pád.

V úvodu sezóny byl předčasně prohlášen za uchazeče o titul mistra světa. Jeho forma ale klesala, často se v kvalifikacích nedokázal dostat do Q3 nebo nehodami způsobil škody. Díky jeho chybám si mohl Max Verstappen vytvořit obrovský náskok v mistrovství světa. Christian Horner ale trvá na tom, že Sergio Pérez má místo v týmu pro rok 2024 jisté, i když spekulace budou i nadále pokračovat.

Částečně za to mohou kontroverzní prohlášení týmového poradce Helmuta Marka. V rozhovoru pro DAZN España se Sergio Pérez vyjádřil o své budoucnosti. „Myslím, že teď, po sezóně, kterou jsme měli, je důležité být v dalších závodech v prostředí, kde budu cítit, že můžu přispět. Pokud to místo v roce 2024 nebude, pak musíme hledat alternativy. Ale zatím se soustředím na to, abych zůstal a vyhrával další závody. A vyhrával šampionáty s Red Bullem. Mám smlouvu i na příští rok, takže v určité fázi příštího roku se uvidí.“

Ve formuli 1 se momentálně soustředí pozornost na hodnocení mexického pilota ze strany Red Bullu. S jejich vozem jde snadno dosáhnout na vítězství, ale samotný Sergio Pérez možná nebude ochoten čelit velkému tlaku, který na něj tým vyvíjí. Je totiž neustále kontrolován a stát se může cokoliv bez ohledu na jeho smlouvu. Liam Lawson, který momentálně nahradil Daniela Ricciarda v AlphaTauri, sbírá cenné zkušenosti, které pro Red Bull mohou být zásadní při rozhodování v budoucnu.

Sdílejte na:
Zavřít