Marko brání Ricciarda poté, co ho Stroll nazval idiotem

Marko brání Ricciarda poté, co ho Stroll nazval idiotem

Hlavní poradce Red Bullu Helmut Marko se zastal Daniela Ricciarda po jeho incidentu s Lancem Strollem ve Velké ceně Číny. Ve svém sloupku pro Speedweek se také vyjádřil k tomu, že Lance Stroll po závodě označil Ricciarda za idiota.

Pro Daniela Ricciarda byl začátek sezóny 2024 zklamáním. V úvodních pěti závodech nezískal žádný bod a poslední dvě velké ceny nedokončil.

V Číně jel Ricciardo pod safety carem na devátém místě poté, co jezdec týmu Kick Sauber Valtteri Bottas zastavil v 11. zatáčce. Těsně před restartem závodu si Fernando Alonso na nájezdu do předposlední zatáčky zablokoval pneumatiky, čímž zapříčinil, že jezdci za ním dupli na brzdy. Alonsův týmový kolega Lance Stroll, který jel za Ricciardem, nakonec narazil do zadní části vozu Visa Cash App RB, což později donutilo oba jezdce odstoupit ze závodu.

Stroll za tento incident dostal penalizaci v podobě deseti sekund, kterou ve vysílačce označil za vtip a Ricciardo se po závodě na jezdce Aston Martinu zlobil. Australan navíc dostal třímístnou penalizaci do následujícího víkendu v Miami poté, co v podmínkách safety caru předjel Nica Hülkenberga, a odstoupení Júkiho Cunody shrnulo špatný víkend týmu.

Po závodě se Helmut Marko ve svém sloupku pro Speedweek Ricciarda zastal a řekl, že byl kvůli nehodě se Strollem připraven o všechny šance na dobrý výsledek: „Už dopředu se naplánovalo, že do Číny přivezeme nový podvozek, který bude mít Daniel Ricciardo k dispozici. Samozřejmě i tato změna hrála do karet psychice po Danielových neuspokojivých výkonech v předchozích víkendech. V Číně se Ricciardovi dařilo mnohem lépe. Přijde mi neuvěřitelné, že ho Lance Stroll po velké ceně nazval idiotem. A že navíc musel dostat penalizaci do Miami. Tohle opravdu nebyl jeho víkend.“

Sdílejte na:
Zavřít