Má Hülkenberg jistou sedačku i pro sezónu 2024?

Má Hülkenberg jistou sedačku i pro sezónu 2024?

Nico Hülkenberg je podle šéfa týmu Guenthera Steinera připraven na prodloužení smlouvy s týmem Haas i pro sezónu 2024.

Sezóna 2023 znamená Hülkenbergovo první plnohodnotné angažmá od roku 2019. Navzdory jeho času stráveného odpočinkem s rodinou, Němec rychle zaimponoval týmu Haas, zejména díky schopnosti vytěžit nejlepší čas na jedno kolo z monopostu VF-23.

Hülkenberg se letos již pětkrát probojoval do Q3, zatímco jeho týmový kolega Kevin Magnussen pouze jednou.

Zatímco monopost Haas má po celý rok potíže s chováním pneumatik, Hülkenberg si dokázal dosud připsat devět bodů, zatímco Magnussen získal pouze dva. Po svém návratu do paddocku F1 podepsal 35letý jezdec s týmem jednoletou smlouvu, ale jeho výkony již přesvědčily Guenthra Steinera, aby jeho současnou smlouvu prodloužil. Uvádějí zprávy v německých médiích.

„Na nové smlouvě se brzy začne pracovat. Gene Haas přijede na závody do Belgie a Maďarska,“ řekl Steiner serveru Sport.de.

„O smlouvě jsme již mluvili, ale je lepší to udělat osobně než přes telefon nebo videohovor. Nová smlouva už brzy přijde. Je na cestě a doufáme, že ji dokončíme co nejdříve, abychom mohli oznámit novou dohodu, protože jsme s ním velmi spokojeni,“ dodal šéf americké stáje Guenther Steiner.

I když po dobu tří sezón neměl stálé závodní místo, Hülkenberg nikdy zcela neodešel. Byl v roli rezervního jezdce nastoupil do čtyř závodů za tým Aston Martin (dříve Racing Point).

Steiner dodal, že byl překvapen, tím jak rychle se Hülkenberg vrátil do formy po svém odchodu.

„Nevěřil jsem, že bude hned v tak dobré kondici. Nebyl tři roky plnohodnotným jezdcem, ale přišel sem a okamžitě to klaplo. Věděli jsme, že je dobrý, ale nečekali jsme, že bude hned v takové skvělé formě. V týmu má dobré vztahy se všemi. Jako jezdec umí dobře vysvětlit, co chce. Je příjemné vidět, jak vystupuje na trati a jak závodí,“ řekl Steiner.

Sdílejte na:
Zavřít