Leclerc doufá, že Ferrari vyřešilo problém s brzdami

Leclerc doufá, že Ferrari vyřešilo problém s brzdami

Charles Leclerc doufá, že se Ferrari dokázalo vypořádat s problémy ohledně brzd, které ho minulý víkend v Bahrajnu stály umístění na pódiu. Také je podle něj příliš brzo na to, aby mohl tým determinovat své slabé a silné stránky.

Minulý týden v Bahrajnu se Charles Leclerc kvalifikoval druhý, ale v závodě se potýkal s problémy s brzdami, které ho připravily o umístění na pódiu. Kvůli obtížím ztrácel na každé kolo kolem šest desetin sekundy. Jeho týmový kolega Carlos Sainz, který v Bahrajnu obsadil třetí pozici, později také přiznal, že se v závodě potýkal s přehříváním brzd.  

Před začátkem Velké ceny Saúdské Arábie pilot italské stáje řekl, že problém nebyl způsoben přehříváním a Ferrari se s ním dosud nepotýkalo. „Byl to problém, který jsme nikdy neměli, a stál nás hodně, co se týče času, hlavně v první polovině závodu, kdy bylo velmi obtížné řídit. Ale nepředpokládám, že by se to opakovalo tento víkend.” Na dotaz, zda se se stejnými potížemi potýkal i v předsezónním testování, Leclerc odpověděl: „Ne, vždycky je třeba doladit detaily, což jsme udělali. Ale ne, neměli jsme žádné problémy, s jakými jsme se potýkali v závodě.”  

Přestože Leclercův závod nedopadl podle jeho představ, Monačan připustil, že konkurenceschopnost Ferrari odpovídá jejich očekáváním. „Bylo to víceméně takové, jaké jsme očekávali, možná i trochu lepší, ale potřebujeme počkat a uvidíme. Myslím si, že je moc brzo dělat závěry po konci prvního závodu. Jisté je, že se soustředíme na problémy s brzdami, které jsme měli v závodě. Pracovali jsme na nich a doufáme, že jsme problémy vyřešili.” 

Přestože si Charles Leclerc myslel, že bylo možné v Bahrajnu dosáhnout druhého místa, přiznává, že je momentálně nemožné porazit Maxe Verstappena. Monačan však zůstává optimistický, a zmínil, že je na tom Ferrari lépe než loni:V minulém roce jsme se po prvním závodě snažili spíš opravit problémy než soustředit se na budoucnost a vylepšení. Letos je na tom ale vůz v mnohem lépe, tam, kde ho očekáváme. Teď se můžeme soustředit na vylepšení v budoucnosti. Vypadá to lépe, ale Max je zatím stále daleko před námi.”  

Leclerc se zároveň těší na vyzkoušení jiné konfigurace jejich monopostu SF-24, jelikož se tým snaží nasbírat více dat, aby zmírnili náskok Red Bullu. Leclerc věří, že působivý výkon Ferrari na okruhu v Bahrajnu znamená, že italská stáj musí počkat na vyhodnocení oblastí, ve kterých se musí zlepšit.Nemyslím si, že to je naše hlavní silná stránka,” řekl Charles Leclerc o tempu v rychlých zatáčkách.Měl jsem pocit, že se nám dařilo spíš při středních rychlostech. A myslím i historicky jsme v Bahrajnu vždy byli silní. Takže bych preferoval počkat pár závodů před tím, než vyhodnotíme, co jsou naše slabé stránky, silné stránky, protože je zatím moc brzo. 

Sdílejte na:
Zavřít