Latifi po letošní sezóně skončí ve Williamsu

Latifi po letošní sezóně skončí ve Williamsu

Cesty Williamsu a Nicholase Latifiho se po konci této sezóny rozejdou. Ukončí tak 4letou spolupráci, trvající od roku 2019, z níž poslední 3 roky Latifi závodil.

Latifi se připojil k Williamsu, jako testovací pilot, v sezóně 2019 a v už dalším roce začal pro tým závodit. Jeho nejlepším výsledkem ve formuli 1 zůstává 7. místo, zajeté v loňské Velké ceně Maďarska, kdy spolu s Georgem Russelem ukončili ve Williamsu dlouhé čekání na body.

 

Nicméně, Kanaďan se v letošním šampionátu trápí a je jediným stálým jezdcem bez bodu. Williams už prodloužil smlouvu s Alexanderem Albonem, zajišťující mu místo pro rok 2023 a nastínil, že kompletní jezdeckou sestavu oznámí v nejbližší době. Předpokládá se, že předními uchazeči o Latifiho místo jsou Nyck de Vries, který nahradil Albona v Itálii a zůstává v pohotovosti pro Velkou cenu Singapuru a Logan Sargeant, pilot formule 2.

„Chtěl bych při této příležitosti poděkovat všem ve Williamsu. Všem, co pracují v pozadí v továrně a těm, se kterými pracuji na trati poslední 3 roky,“ řekl Latifi. „Můj původní debut ve formuli 1 byl kvůli pandemii odsunut, ale nakonec se mi v Rakousku splnil. A přestože, jsme spolu nedosáhli takových výsledků, kterých jsme doufali, pořád to byla fantastická cesta. Získání mých prvních bodů loni v Maďarsku byl moment, který nikdy nezapomenu. Půjdu do další kapitoly mé kariéry, se speciálními vzpomínkami na můj čas strávený s tímto oddaným týmem. Vím, že nikdo z nás nepřestane vlkádat všechno úsilí do zbytku této sezóny.“

Sdílejte na:
Zavřít