Capito věří, že Latifiho nehoda ovlivnila jeho formu

Capito věří, že Latifiho nehoda ovlivnila jeho formu

Jost Capito věří, že Nicholas Latifi není tím samým pilotem od negativních reakcí na jeho nehodu, která vedla ke kontroverznímu poslednímu kolu finále Velké ceny Abú Zabí.

Ačkoliv byla nehoda zcela neúmyslně způsobená Latifim, pilot Williamsu byl poté zahlcený nadávkami na sociálních sítích, mezi nimiž bylo i několik výhružek smrtí.

Ředitel Williamsu, Capito, vysvětlil, že jako tým nechtěli zasahovat, aby tím celou věc ještě nezhoršili, ale ujistil Lafitiho, že má podporu celého týmu.

„Museli jsme mu dodávat sebevědomí. Říkali jsme, že neudělal nic špatně,” řekl Capito pro podcast High Performance. „Všechno bylo v pořádku, ale bylo to velmi těžké, jelikož byl konec sezóny.” 

„Neviděli jsme ho každý den a taky jsme nechtěli příliš zasahovat, jelikož jsme věděli, co se dělo.” 

„Vypnul si sociální sítě, ale když bychom příliš zasahovali, myslím že bychom celou situaci jenom zhoršili.” 

„Tohle je něco, čím si každý musí projít sám. Věděl, že má naší plnou podporu a že jsme přesvědčení, že neudělal nic špatně.”

Kanadský pilot se momentálně drží na 21. místě šampionátu, za nováčkem, Nyckem de Vriesem, který by ho u Williams mohl nahradit.

Latifi zatím letos nezískal ani jeden bod. 12. místo z Velké ceny Velké Británie je momentálně jeho největší úspěch sezóny.

„Ta nehoda se samozřejmě neměla stát, ale když závodíte, nehody se stát prostě můžou,” dodává Capito. „A my bychom z toho nikdy nevinili pilota, nehoda se stane. Pokud se chcete vyhnout nehodě, zůstaňte doma.”

„Myslím si, že to je částečně důvod, proč mu trvalo tak dlouhou dobu najít jeho konkurenceschopnost v téhle sezóně. Jsem si jistý, že to ovlivnilo jeho řízení. Mě by to rozhodně ovlivnilo, o tom jsem přesvědčený.”

„Takže tomu rozumím a to je to, proč jsme mu dodali sebevědomí a podporovali ho celou sezónu a víme, že se vrátí zpátky.”

Sdílejte na:
Zavřít